reklam

HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKETTEN BİRİ NEVŞEHİR’DEN « nevsehir haber

24 Mart 2023 - 12:22

HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKETTEN BİRİ NEVŞEHİR’DEN

Son Güncelleme :

27 Ocak 2017 - 12:18

reklam
HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKETTEN BİRİ NEVŞEHİR’DEN
reklam

TOBB öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. Ödül Töreni TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılımıyla gerçekleştirildi.  Satışlarını 3 yılda yüzde 4 bin 473 oranında artıran Antalya firması Ares Tersanecilik ilk sırayı aldı. İlk 100’deki şirketler, Türkiye’den 12 kat daha hızlı büyüdü. Listede en çok şirketin İstanbul’dan, sektörel ağırlığın ise toptan ticarette olduğu görüldü.

2012-2015 yılları arasına %456,1 büyüyerek ilk 100 içerisinde 24. Sırada yerini alan tek Nevşehir firması olan ÖZ ERSOYLAR TARIM ÜRÜNLERİ GIDA MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. Ödülünü Oda Başkanımız M. Arif PARMAKSIZ ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.
Ödül alan firmalar içerisinde Nevşehir’den de bir firmanın yer almasının ilimiz açısından gurur verici olduğunu belirten PARMAKSIZ; “Yenilik yapmak, para kazandıran yeniliği bulmak bunun içinde araştırma yapmak gerekiyor, bugün en hızlı büyüyen 100 şirkete ödüllerini verdik ve gördük ki büyümek için yeniliği takip etmek ve o yeniliği işletmesine kazandırmak için bir çaba sarf etmek gerekiyor, bugün ilimizden bir firmamızın çıkması ve 2012 den beri %456 büyümesi bize en güzel örnek. O yüzden üyemiz Öz Ersoylar Ltd. Şti. sahip ve çalışanlarını tebrik ediyorum.” Diyerek firmaya ödüllerini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte sundular.
Törene katılan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin özel sektörü yakından tanıdığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Hükümetin bugüne kadar özel sektörün rekabet gücünü artıracak çok sayıda reforma imza attığını ve atmaya devam ettiğini kaydetti.
Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firmasına ilişkin listeyi oluştururken başvuru yapan şirketlerin 2012-2015 dönemindeki ciro artış hızlarını dikkate aldıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin bu dönemdeki ortalama büyümesi yüzde 438. Bu müthiş bir rakam. Türkiye’deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler.” Diye konuştu.
Listedeki şirketlerin tamamının yenilikçi firmalar olduklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, söz konusu firmaların herkesin bildiği işleri çok farklı bir anlayışla yaptıklarını kaydetti.
– “Anadolu’nun yükselişi açık bir şekilde görülüyor”
Listede 3 büyük şehir dışında 22 şehirden şirketler yer aldığına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, “Anadolu’nun yükselişi açık bir şekilde görülüyor. Dün Başbakanımızın lansmanını yaptığı, Cazibe Merkezleri Programı’ndaki 23 ilden Türkiye 100 sıralamasına giren bir şirketimiz var ki o da Tunceli’den. İnanıyorum ki, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 23 ili kapsayan bu destek ve teşviklerden sonra, gelecek yıl yapacağımız Türkiye 100 sıralamasına bu illerden çok daha fazla şirket girecek.” değerlendirmesinde bulundu.
Hisarcıklıoğlu, 100 şirketin 73’ünün 2017’de yeni yatırım yapmayı planladıklarını ifade etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam