reklam
reklam

Türk Eğitim-Sen’in de büyük katkısı oldu « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 11:08

Türk Eğitim-Sen’in de büyük katkısı oldu

reklam
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2017 - 9:42

Türk Eğitim-Sen’in de büyük katkısı oldu

Türk Eğitim-Sen’in de büyük katkısı oldu
NEVŞEHİR(MHA) Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan ve geçtiğimiz günlerde Kanun Hükmünde Kararname ile yayından kaldırılan evlilik programlarının kaldırılmasında Nevşehir’den Türk Eğitim-Sen Şube başkanlığının önemli katkısı oldu.
Zararlı tv programlarının kapatılması amacıyla hazırlanan dilekçeleri bir hafta boyunca Nevşehir’deki okullarda görev yapan başta Türk Eğitim-Sen üyeleri olmak üzere eğitim çalışanlarına imzalattıran Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları, toplanan imzaları basın huzurunda PTT Kargo aracılığıyla Başkent Ankara’ya gönderdi.
İmzalı dilekçelerin PTT görevlisine teslimi sonrasında Diriliş Meydanı’nda bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fatma Kırfaz, “Başta televizyon olmak üzere yayın organlarının toplum üzerindeki etkisi yadsınamaz. Çocuklarımız izledikleri dizilerdeki karakterleri taklit etmekte, izlenen programlar toplumun her kesimini etkilemektedir. Şiddet, argo ve küfürlü konuşmalar içeren, örf ve adetlerimize uygun olmayan programların yayında olması bu tür davranışların toplumda kanıksanarak kültürel bozulma ve yozlaşmaya neden olmaktadır. Eğitim camiası olarak bu gidişe dur demek için başlattığımız imza kampanyasına destek veren başta üyelerimiz olmak üzere, eğitim çalışanlarına ve duyarlı halkımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuşmuştu.
Kırfaz, “Başlattığımız bu anlamlı kampanyadan dolayı bizlere teşekkür ederek canı gönülden destek veren halkımızın beklentileri doğrultusunda bu programların yayından kalması ve beraberinde yayından kalkan zararlı yayınlar yerine eğlendirirken eğiten, Türk –İslam kültürüne uygun yayınların başlatılması en büyük beklentimiz” açıklamalarında bulunmuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam