reklam
reklam

ANTİKA RADYO BİRİKTİRİYOR « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 12:13

ANTİKA RADYO BİRİKTİRİYOR

Son Güncelleme :

20 Aralık 2016 - 9:35

reklam
ANTİKA RADYO BİRİKTİRİYOR
reklam

NEVŞEHİR- ABD ve Almanya’ da  1905’li yıllarda piyasaya çıkan döneminin en modern iletişim araçlarından biri olan radyolar Nevşehir’in  merkez ilçeye bağlı Uçhisar beldesindeki Antikacı Mehmet Yoğuran’ın raflarını süslüyor.150 TL ile 2 bin TL arasından alıcı bekleyen tarihi radyolardan bazılarının halen faal olarak kesintisiz yayın yapmaları da dikkat çekiyor.

 

Nevşehir’in Uçhisar beldesinde antikacılık yapan Mehmet Yoğuran öteden beri eski radyolara karşı büyük bir hayranlık beslediğini söyledi.

30 yıl kadar önce başladığı eski radyo koleksiyonu oluşturma yönündeki çalışmalarının halen devam ettiğini belirten Yoğuran “ İlk radyoların dış yüzeyleri tahtatan yapılıyordu,sonra bakalit yaygın olarak  kullanılmaya başlandı,ama ben dış yüzeyi  tahta olan radyolara karşı daha fazla ilgiliyim..”dedi.

 

Yoğuran,  1905 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da çeşitli üretim merkezlerinde üretilen radyoları büyük  bir özen ile koruduğunu belirterek “ 20’ye yakın radyoya sahibim. Sahip olduğum radyolar Wega,Loewe,Orion,Philco,Phılıps ve Grundıg isimli markalardan oluşuyor.150 TL-2bin TL arasında satışa sunduğum radyolarıma meraklı olan insanlar da var.Kimi radyonun dekoratif özelliği için alıcı olmak istiyor,kimisi tarihi değeri bakımından sahip olmak istiyor. “diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam