reklam
reklam

Kapadokya Bölgesinde Yapılan Aktiviteler « nevsehir haber

19 Temmuz 2024 - 14:20

Kapadokya Bölgesinde Yapılan Aktiviteler

Son Güncelleme :

28 Mart 2017 - 9:53

reklam
Kapadokya Bölgesinde Yapılan Aktiviteler
reklam

Nevşehir Kapadokya bölgesinde birden çok yapabileceğiniz aktivite bulunmaktadır.Kapadokya bölgesi fotoğraf severler için ayrı bir yer tutarken ,atv motor kros ,bisiklet severler içinde farklı bir mekan olurken,at turları,sıcak hava balonları ile de Kapadokyanın eşsiz manzarası içinde zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacaksınız.

ATV-QUAD Safari 4 tekerli motorlar ile bazen çamurlu, bazen sulu vadiler ve tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir sürüş sporudur. Araba kullanmayı bilmenize ve ehliyet sahibi olmanıza bile gerek kalmayan, herkesin yapabileceği ve eğlenceli bir turdur. Kısa bir tanıtım bilgisinden sonra ve birkaç metre deneme ve ısınma sürüşünü gerçekleştirdikten sonra ATV motoruna tamamen hakim olmayı başarıyorsunuz…Atv Safari Turları,sizlere sevdiklerinizle birlikte doğa ile içiçe, stresten uzak, heyecan dolu turlardır.

 

Kapadokya Bölgesinde yapılan Aktivitelerden biriside Bisiklet Turlarıdır.Kapadokya bisiklet turları oldukça heyecanlı geçiyor. Birbirinden zorlu parkurlarda kendinizi sınayabilir, doğa ile baş başa keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Çantanızı hazırlayıp, yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi aldıktan sonra yola koyulabileceksiniz.

“Güzel Atlar Diyarı” olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında keşfetmek çok güzle bir fikirdir. Gerçek Türk Kovboyları eşliğinde Göreme ve çevresini Anadolu ve Arap atları ile bu benzersiz yeryüzü şekillerini keşfedin.Atı harekete geçirmek, sağa sola yönlendirmek için binicilik deneyimi her zaman tercih edilir. Ancak herhangi bir deneyiminiz olmasa da tur rehberi size atı nası kontrol edeceğiniz konusunda kısa bir eğitim verir. Sürüş sırasında karşılaşabileceğiniz durumlarda da size yardımcı olur. Hazırlanma aşamasında kendinize uygun bir kask edinirsiniz. Güzergah ve mevsim gerekliliklerine göre uygun bir ceket veya mont bulundurmanız aynı zamanda düz ve kaba olmayan bir ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.

Dünyada balon uçuşlarının yapıldığı en güzel platformlardan birisidir, Kapadokya. Dünyanın bir çok ülkesinden buradaki balon uçuşlarına katılmak için binlerce insan gelir, “Güzel Atlar Ülkesi”‘ne.

Sıcak hava Balonları, 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Sabah saat 5 civarı, araçlar yolcuları otellerinden alır ve kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcular açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarına yön verme imkanı yoktur. Rüzgar yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgar yönleri farklı olabilir.

Çevrenizle tam bir uyum içinde, nazikçe kırların üstünde havada yüzmek bir düş gibidir. Balon turu, Kapadokya’nın derin kanyonları ve gür, bereketli vadilerinde eşsiz ve hatırlanmaya değecek nitelikte görüntüler sağlar

KAPADOKYA KARTPOSTALIK MANZARALAR ORHAN AY

Fotoğraf severler içinde eşsiz güzellikte kompozisyonlar yakalayabilecek fotoğraf makinesini elinizden düşürmek istemeyeceksiniz.4 Mevsim günün her saati farklı görüntüler oluşan peri bacaları  fotoğraf çekerken zamanın su gibi akıp geçmesine olacak unutamayacaksınız.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam