reklam
reklam

18 Mayıs günü Müzeler Günü « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 12:17

18 Mayıs günü Müzeler Günü

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2017 - 11:29

reklam
18 Mayıs günü Müzeler Günü
reklam

Dünya Kültür Mirasının korunması ve Müzeciliğin tanıtılması amacıyla ICOM tarafından tüm dünyada her yıl 18 Mayıs günü ‘Müzeler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Bu kapsamda 18 Mayıs 2017 tarihinde kutlanacak olan ‘Müzeler Günü’nde ICOM Milletlerarası Müzeler Konseyince belirlenen ana teması’Müzeler ve tartışılan tarih: Müzelerde konuşulamayanı dile getirmek’ konusu olması nedeniyle, Nevşehir Müze Müdürlüğü, Hacıbektaş Müzesi Müdürlüğü ve Ürgüp Müzesi Müdürlüğünce bir dizi etkinlik yapılması planlanmıştır.

Avanos Güray Müzedeki etkinlik Nevşehir Müze Müdürü Murat E. GÜLYAZ’ın ‘Kapadokya ören yerlerindeki değişimler konulu’ söyleşisi;Kapadokya Tarih ve Sanat Müzesi’nden Sibel Radiye GÜL’ün ‘Özel Müzelerin Kültürdeki Yeri’ konulu söyleşisi; Fotoğraf Sanatçısı Tahir UZUN’un ‘Doku, Ritm, Uyum’ konulu söyleşisi ve Hacıbektaş Halk Kütüphanesi’nden Serdar AKHAN’ın ‘Türk Sinemasının Kültürümüze Yansımaları’ konulu söyleşisi ileson bulacaktır.

19 Mayıs 2017 tarihinde Ebru Sanatçısı Naile BOZKURT’un ‘Ebru Sanatının Dili’ konulu söyleşisine Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edenler katılabilecektir.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam