reklam
reklam

Leblebici devam dedi « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 12:39

Leblebici devam dedi

reklam
Leblebici devam dedi
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2017 - 11:41

reklam

Leblebici devam dedi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehirspor Kulüp Başkanı Muzaffer Leblebici, yeni sezonda kulüp başkanlığı görevini südrüceğini açıkladı.

Bölgesel Amatör ligde sezonun tamamlanmasının ardından görevi bırakacağı yönünde yerel basında çıkan haberlere de yanıt veren Nevşehir Spor Kulüp Başkanı Leblebici,

“6 yıl boyunca ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz bu şehre bir eser bırakalım, Nevşehirlileri bu eserle sevindirelim istedik. Bu şehre şampiyonluk yaşatarak yüzümüzün akıyla bu şehirden gitmeyi planlıyorduk. Bir çok olumsuz nedenlerle istediğimiz sonucu bu sene elde edemedik. Şampiyonlukta başarısız olduk belki ama Nevşehirlilerin gönlünde şampiyon olduk diye düşünüyorum. Ürgüp´te otel kiralayarak futbolcuları orda yatırdık, Avanos´ta antrenman yaptırdık, Nevşehir´de maç yaptık. Bu dağınıklığın bile başarısızlıkta etkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü futbolcuların hepsi genç çocuklar. Bir disiplin içerisinde olmaları gerekirdi. Nevşehir´de olmaları gerekirdi. Bunların hepsi bize ders oldu. Bu sene harcanan paraya yazık oldu. Keşke bu harcanan parayı biz sosyal tesislerimize, altyapımıza harcayıp, bu sene çok daha profesyonel, çok daha doğru bir takım kurabilirdik. Böylece başarılı olma şansımız çok yüksek olurdu. Birisinin Nevşehir´de doğmamasının Nevşehirli olunmadığıyla ilgili sürekli bir ötekileştirme var. Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı taşıyorum ve bu hudutlar içerisindeki herkes benim kardeşim, her toprak da benim. Ben ötekileştirmeye karşı çıkıyorum. Ben bir insanın o şehirli olup olmadığını ne verdiğine bakarak söylerim. Ben bu şehre vergi verdiysem ben bu şehirliyim. Ben bu şehrin insanlarıyla çalıştıysam ben bu şehirliyim. Ben bu şehre değer katıyorsam ben bu şehirliyim. Bu şehre hiç bir değer katmayan kişilerin bu şehirli olmamasını da yadsımam. Onlar buralı değildir diyemem. Ben Nevşehirli değil lafını çok hazmedemiyorum. Ben Nevşehir´de yaşadığım müddetçe Nevşehirliyim. Nevşehir´in sorunu benim sorunum, üzüntüsü benim üzüntüm, sevinci de benim sevincimdir. Bu kulübün başarısız olmasına Nevşehirli ne kadar üzüldüyse ben de o kadar üzüldüm” ifadelerinde bulundu.

Hedeflerinin Nevşehir’e BAL liginde şampiyonluk yaşatarak takımın profesyonel ligde mücadele etmesini sağlamak olduğunu da kaydeden Nevşehir Spor Kulüp Başkanı Muzaffer Leblebici, yeni sezonda, olmazsa bir sonraki sezonda bu amaç için mücadele edeceklerini de sözlerine ekledi.

reklam

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam