reklam
reklam

Akademisyen Bülbül’ün kaçak bağ evi yıkıldı « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 10:16

Akademisyen Bülbül’ün kaçak bağ evi yıkıldı

reklam

Akademisyen Bülbül’ün kaçak bağ evi yıkıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Akademisyen olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Tuncay Bülbül’ün kaçak bağ evi yıkıldı.

Sabah saatlerinde daha önceden Uçhisar Belediye Meclisi kararıyla yıkılması kararlaştırılan beldenin Topraktan mevkiinde bulunan bağ evinin yıkımı gerçekleştirildi.

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, söz konusu alanın SİT alanında yer aldığını ve Uçhisar belediyesine yapılan ihbarlar sonucunda belirlenen kaçak yapının yıkılmasına karar verildiğini söyledi.

“Bu yıkımını yaptığımız alan 3. Derece SİT alanında kalıyor. 30 metre karelik bir bağ evi yapılması gerekirsen devasa bir rezidans yapılmış. Belediyemizce bunun yapılamayacağı, izin verildiği kadar bir alanın yapılması kararlaştırıldı. Mülk sahibi hukuki süreci başlattı. Dava mahkemece reddedildi. Yıkım elzem hale geldi. Yapılması gerekeni yapıyoruz” dedi.

19 Temmuz 2017 - 12:36

Akademisyen Bülbül’ün kaçak bağ evi yıkıldı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Akademisyen olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Tuncay Bülbül’ün kaçak bağ evi yıkıldı. Sabah saatlerinde daha önceden Uçhisar Belediye Meclisi kararıyla yıkılması kararlaştırılan beldenin Topraktan mevkiinde bulunan bağ evinin yıkımı gerçekleştirildi. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, söz konusu […]

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam