reklam

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık “Ağızlarındaki baklayı çıkardılar; 16 Nisan’dan sonra yeni bir devlet kuruyoruz diyorlar” « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 18:09

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık “Ağızlarındaki baklayı çıkardılar; 16 Nisan’dan sonra yeni bir devlet kuruyoruz diyorlar”

Son Güncelleme :

12 Nisan 2017 - 12:22

reklam
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık “Ağızlarındaki baklayı çıkardılar; 16 Nisan’dan sonra yeni bir devlet kuruyoruz diyorlar”
reklam

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, referanduma sayılı günler kala Nevşehir teşkilatına destek amacıyla ziyaretlerde bulundu.
İl Başkanlığını ziyaretinde İl Başkanı Kamil Gülmez’den Nevşehir’deki referandum çalışmalarına ilişkin görüş alışverişinde bulunan Arık, sürece ilişkin deferlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından birinin açıklamalarına dikkat çeken CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Öncelikle 16 Nisan referandumunda vatandaşlarımızın vatandaşlık haklarını kullanarak mutlaka sandık başına giderek oylarını kullanmalarını istiyoruz. Nevşehir’de hayırlı çalışmalarda bulunacağız. Evet diyen de hayır diyen de bu ülkenin evladıdır. Hiç kimsenin neden hayır dediniz ya da evet dediniz diye kimseyi suçlama hakkı yoktur. Ama gördük ki, kampanya süresince evet diyenlerin neden evet dediklerini anlatamadıkları, hayır diyenlerin ise hain ve terörist görüldüğü bir süreci yaşadık. Ancak bu durum duyarlı hiçbir insanımızın vicdanında kabul görmedi. Dilimiz gayet sevgi dili ve barış diliydi. Şunu açıkça gördük ki vatandaşımız demokrasiye sahip çıkıyor. Bugün demokrasi mi, tek adam mı bunun oylaması yapılıyor. Hem AK Partiye oy vermiş vatandaşların, hem de MHP’ye oy vermiş insanların tabanlarının bu konuda birleştiğini görüyoruz. Cumhurbaşkanının başdanışmanı ağızlarındaki baklayı da çıkarttı. 16 Nisan’da yeni bir devlet kuruyoruz dedi. Hangi devleti yıkıyorsunuz da, yeni bir devlet kuruyorsunuz?. Biz başından beri bu konunun bir rejim değişikliği olduğunu söylemiştik. Bir başka danışmanı illerde de tek kişi olmalı dedi. Bunun adı da eyalet sistemi. Çin tipi eyalet sistemi getirilmeye çalışılıyor. O nedenle biz hayır diyin diyoruz. Barzani’nin ülkemize gelmesi, bayrağının asılması tesadüfi değil. Yunan 18 adamızı işgal eylemiş, İsrail Kudüs’te ezanı yasaklamış. Hal böyleyken nereden çıktı bu referandum. Vatandaşın gündemi ile onların gündemi bir değil. Her evde işsiz var. Anasının mutfak harçlığını alan gençlerimiz var. 550 Milletvekilinin 600’e çıkarılması ülkenin hangi problemini çözecek?” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam