reklam
reklam

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HALK OTOBÜSLERİNİ DENETLİYOR « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 09:28

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HALK OTOBÜSLERİNİ DENETLİYOR

Son Güncelleme :

30 Ocak 2017 - 12:38

reklam
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HALK OTOBÜSLERİNİ DENETLİYOR
reklam

Nevşehir Belediyesi sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı faaliyeti yapan özel halk otobüsleri, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor.

Vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde şehir içi ulaşım hizmetlerinden yararlanması için Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Yaşar Karaarslan ve Nevşehir Özel Halk Otobüsleri Durak Başkanı Yaşar Esen’in de katıldığı denetimlerini sürdürüyor. Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, belirli noktalarda araç şoförlerinin, çalışma ruhsatları, hijyenik şartlara uyup uymadıkları ve araç temizliği gibi genel kurallara uyup uymadıklarını denetlediler.

Kontrollerde Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yolcuların herhangi bir şikayetlerinin olup olmadığını da sorarken şehir içi şoförlerine de her durak sonunda araçlarının temizliğini yapmaları konusunda uyarılarda da bulunuyorlar. Yapılan denetimlerde şehir içerisinde halkı rahatsız edecek şekilde tehlikeli ve süratli araç kullanmamalarını, trafik kurallarını uymalarını ve yolcuları son durağa kadar götürmeleri hususunda uyarılarda bulunuldu.

Nevşehir’de son günlerde şehir içi yolcu taşımacılığından ücretsiz olarak yararlanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların, bu uygulama nedeniyle bazı araç sürücülerince aşağılandıkları şeklinde gerek Nevşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi ve gerekse Nevşehir Zabıta Müdürlüğü’ne yapılan şikayetlerde artış göstermesinin ardından konuya duyarlılığın artırılması yönünde araç sürücülerine de gereken uyarılar yapıldı. Söz konusu şikayetlerin en seri bir şekilde değerlendirildiği ve gereken cezai müeyyidelerin de yerine getirilmesi yönünde kararlı davranışın ortaya konulacağının sürücülere ifade edildi.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri geçen yıl içerisinde yaptıkları denetimlerde de, kurallara uymayan yolcu taşımacılığı yapan 20 sürücüye Kabahatler Kanununa muhalefetten idari para cezası uygulamıştı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam