reklam
reklam

Yumuşak merhem gibi ol zehirli iğne gibi olma « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 11:50

Yumuşak merhem gibi ol zehirli iğne gibi olma

Son Güncelleme :

04 Nisan 2017 - 13:31

reklam
Yumuşak merhem gibi ol zehirli iğne gibi olma
reklam

Ulusal 28. Uluslararası Hacı Bektaş Veli anma törenleri ve

kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir yarışmaları şartnamesi belirlendi.

13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde ‘Hece Vezni Ve Serbest Vezin’’ Dallarında şiir yarışmaları düzenlendi.

Her iki yarışmanın konusu; Hacı Bektaş Veli’nin sözü “Yumuşak merhem gibi ol zehirli iğne gibi olma”.

Yarışmaya Katılma Koşulları; Yarışmaya katılan şiirlerin hiçbiri yayınlanmamış olması ve bir yarışmaya katılmamış olması gerekir, Yarışmalara en çok üç şiir ile katılına bilir. (ayrı, ayrı), Her şiir iki nüsha olacaktır. Yarışmacılar şiirlerinde açık isim ve mahlaslarını kullanmayıp rumuz kullanacaklardır, Yarışmacılar şiirlerini daktilo, bilgisayar veya okunaklı olarak el yazısı ile yazabilirler. Şiirler ayrıca Cd ile gönderilecektir.

Yarışmacılar ad, soyadı, mahlası, öz geçmişi ve tebligat için açık adresi ve telefonu yazarak bir zarfa koyup zarfı kapatacaklar ve üzerine’’Rumuzu, şiirin adını ve hangi dalda yarışmaya katıldıklarını yazacaklar, üzerine yine sadece ‘’Rumuz’’  yazılı ikinci bir zarfa şiirini koyarak kapatacaklar. Her iki zarfı üçüncü bir zarfın içine koyarak 01 Ağustos 2017 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesi’ne teslim edecekler. Şiirlerini posta yolu ile gönderecek yarışmacıların bu tarihi dikkate alarak birkaç gün önceden göndermeleri önerilir.

Teslim edilmiş şiir zarfları ile rumuz zarfları ayrılarak şiir zarfları 10 Ağustos 2017 tarihine kadar Jüri Üyelerine bir tutanakla teslim edilecektir. Jüri değerlendirmesini yaparak şiirlerle rumuzları yazılı tutanağı 02 Ekim 2017 tarihine kadar Hacıbektaş Belediyesine teslim edeceklerdir. Yarışmanın sonucu www.hacibektas.bel.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Hacı Bektaş Veli Anma Kurulu kendisinde bulunan rumuz zarflarını açarak dereceye girenlere ödüllerin verilmesi konusunda tebligatta bulunacaktır.

Ödüller; 1.ye 600 TL, 2.ye 500 TL, 3.ye 400 TL, 2 Tane Mansiyon  olarak tespit edilmiştir.

Posta Adresi; Hacıbektaş Belediye Başkanlığı (Şiir-Öykü Yarışması) Cemalettin Çelebi Cad. No:1 50800 Hacıbektaş/NEVŞEHİR.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam