reklam
reklam

TECRÜBE KONUŞUYOR GAZİ KAHRAMANLAR ÜRGÜP’TE « nevsehir haber

19 Temmuz 2024 - 15:34

TECRÜBE KONUŞUYOR GAZİ KAHRAMANLAR ÜRGÜP’TE

Son Güncelleme :

31 Mart 2017 - 6:22

reklam
TECRÜBE KONUŞUYOR GAZİ KAHRAMANLAR ÜRGÜP’TE
reklam

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca 15 Temmuz sürecinde Ülkemizin yaşadığı vahim durum karşısında, kahramanlık gösteren vatandaşların o gece yaşananları ilk ağızdan halkımıza ve gençlerimize aktarmak amacıyla Tecrübe Konuşuyor Kahramanlar projesi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’ın talimatları üzerine çeşitli illerde düzenlenmekte olup bu kapsamında İlimiz Nevşehir’in Ürgüp İlçesinde de bir program gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe, İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ, Nevşehir Milletvekili Murat GÖKTÜRK, Ürgüp Kaymakamı Mehmet MARAŞLI, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Rasim ARI, 15 Temmuz Kahraman Gazilerinden Mehmet Şükrü KINTAŞ, Emin Oğuz AYANOĞLU, İsmet DOĞAN, 15 Temmuz Gecesi Şehit düşen Nevşehirli polis memuru Fevzi BAŞARANIN babası Hüseyin BAŞARAN, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Moderatörlüğünü İsmail HAKKI’nın yaptığı programda Gazi Kahramanlardan Mehmet Şükrü KINTAŞ, Emin Oğuz AYANOĞLU, İsmet DOĞAN 15 Temmuz darbe girişiminde kalkışmaya karşı yaptıkları mücadeleyi ve yaşadıkları anılarını paylaştılar. Kahraman Gazilerimizin hain darbe girişimi gecesi yaşadıkları anılar dinleyicilere duygusal anlar yaşattı ve ara ara sunulan sinevizyon gösterileri izleyicileri tekrar o günlere götürdü.

Programda konuşan Vali AKTAŞ, “ bu vesileyle öncelikle tüm katılımcıların Regaib Kandilini kutluyorum, programa katılan ve bizleri 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yaşananları hatırlatan ve o gece de yaşadıkları anılarını bizlerle paylaşan Kahraman Gazilerimiz Mehmet Şükrü KINTAŞ, Emin Oğuz AYANOĞLU, İsmet DOĞAN’a ayrıca bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Program sonunda Vali AKTAŞ Kahraman Gazilere Türk Bayrağı hediye etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Rasim ARI ise Vali AKTAŞ’a Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı logolu plaket ve üzerinde ay yıldız bulunan tişört takdim etti.

Program günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam