reklam
reklam

ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR SERGİLENMEYE BAŞLIYOR « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 16:02

ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR SERGİLENMEYE BAŞLIYOR

Son Güncelleme :

07 Mart 2017 - 6:51

reklam
ÖDÜLLÜ FOTOĞRAFLAR SERGİLENMEYE BAŞLIYOR
reklam

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Nevşehir Belediyesi 7. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasında sergilenmeye layık görülen eserler 10 Mart 2017 Cuma günü düzenlenecek bir törenle sergilenmeye başlıyor.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla 7. si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasına, Türkiye’den 867 ve çeşitli ülkelerden de 143 olmak üzere toplam 1010 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı 3 bin 721 fotoğraf ile başvuruda bulunmuştu.
Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı Nevşehir Belediyesi 7. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf yarışmasına katılan eserler, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, AKFOD ’dan Erdem Zengin, (AFIAD) FSK’ dan Gülcan Acar, (AFIAD) FSK’ dan Mehmet Uçar, KAFSİD’den M. Turgay Bilge, UFAD’ dan Murat Ziya Öztürk, NİFOD ’dan Mustafa Doğan Şahiner ve KAFSİD’den Sami Türkay’ dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilmişti.

Yarışma sonunda ilk üç dereceye elde eden fotoğrafların yanı sıra mansiyon ve Kapadokya özel ödülü almaya hak kazanan 30 fotoğrafın da sergilemesi yapılacak.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi fuayene salonunda 10 Mart 2017 Cuma günü saat 19.30’ da sergilenmeye alınacak eserler 1 hafta süre ile fotoğraf severlerin ziyaretine açık tutulacak.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam