reklam
reklam

NEVŞEHİR DEV YATIRIMLARA HAZIRLANIYOR « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 09:27

NEVŞEHİR DEV YATIRIMLARA HAZIRLANIYOR

Son Güncelleme :

06 Nisan 2017 - 6:54

reklam
NEVŞEHİR DEV YATIRIMLARA HAZIRLANIYOR
reklam

Son yıllarda birbiri ardına gerçekleştirilen yatırımlarla gelişen ve değişen bir şehirciliğin sergilendiği Nevşehir, bu yıl içerisinde de ciddi projelerin uygulandığı bir merkez görünümüne kavuşacak.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, Nevşehir Belediyesi olarak 2004 yılından beri ortaya koydukları yatırımlarla, şehircilik anlamında önemli bir değişim-dönüşüm çalışmalarına imza attıklarını ifade etti.
Önümüzdeki 2 yıl için 2.5 Milyar TL’lik bir yatırım planlaması yaptıklarını vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, şehirde ihtiyaç duyulan bir çok tesisin bu kapsamda değerlendirilerek hayata geçirilmesine azami gayret göstereceklerini ifade etti.
Yatırım çalışmaları ile sürekli Türkiye’ye örnek olacak projeleri gerçekleştirmeye özel bir önem verdiğini aktaran Ünver, planladıkları projeleri halkın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladıklarını kaydetti.
Ünver şöyle konuştu: “ Nevşehir sahip olduğu kültür, doğa ve tarihsel değerler ışığında gerek ülkemiz ve gerekse dünyanın ilgi odağında olan bir şehir. Dolayısıyla gerek üzerinde yaşayan insanlar ve gerekse dünyanın dört bir yanından gelecek insanların rahatlıkla ziyaret edebileceği bir şehir konumundaki Nevşehir’de, belediye olarak köklü bir alt ve üst yapı hareketliliğini ortaya koymaya özel bir çaba gösteriyoruz. Önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde planladığımız yatırımların değeri 2.5 Milyar Lira, eski para ile ifade edersek 2 Katrilyon 500 Trilyon lira civarında. Külliyemizin hemen yanı başında kadın ve erkek spor kondisyon parkı, botanik park, yürüyüş ve bisiklet parkuru, mesire parkı, Mostar köprüsü ve devamında sosyal tesisler, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde Nevşehir Kapadokya Spor kompleksi ,ana yolların sıcak asfalt ile kaplanması önemli yatırımların gibi önemli bir yatırım hareketliliğini yaşayacağız inşallah. “ diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam