reklam
reklam

Misafir anne projesi sürüyor « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 09:11

Misafir anne projesi sürüyor

Son Güncelleme :

11 Ocak 2017 - 10:39

reklam
Misafir anne projesi sürüyor
reklam

Ülkemizin bazı bölgelerinde doğum eylemi yaklaşmış ya da başlamış olan anneler zaman zaman olumsuz iklim, ulaşım şartları veya sosyal sebeplerle (maddi imkanların yetersizliği, mevsimlik tarım işçiliği, göçerlik vb.) sağlık kurum ve kuruluşlarına zamanında ulaştırılamamakta ve doğumlar olumsuz şartlarda gerçekleşebilmekte.

Bu tür olumsuzlukları önlemek, önlenebilir anne – bebek ölümlerini azaltmak bebeğin ilerideki yaşam kalitesini bozacak doğumsal rahatsızlıklara mahal vermemek amacı ile ”Misafir Anne Uygulaması” başlatıldı.
Misafir Anne projesi kapsamında anne ve bebek sağlığını korumak için fedakarca çalışan Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü ile  Avanos 11 Nolu Aile Hekimliği Birimi, İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliği ve Nevşehir Devlet Hastanesinin koordineli çalışması sonucu İlimiz Avanos ilçesine bağlı Karacauşağı köyünde ikamet eden gebe 112 Ambulans ekibi tarafından evinden alınarak Nevşehir Devlet Hastanesine getirildi.

Sezeryan doğumla sağlıklı bir erkek bebeği dünyaya getiren anne yerinde ziyaret edilerek bebeğin ailesine hayırlı uğurlu bir evlat olması temennisinde bulunuldu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam