reklam
reklam

Gizlider ; 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Yayınladı « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 17:37

Gizlider ; 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Yayınladı

Son Güncelleme :

17 Mart 2017 - 15:41

reklam
Gizlider ; 18 Mart Şehitler Günü Mesajı Yayınladı
reklam

Bugün, Türk Milletinin ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale Zaferi Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olurken, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneğidir. Türk milleti bu zaferle, arka arkaya gelen acı olayların tesiriyle kaybettiği özgüvenini yeniden kazanmıştır.

Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam