reklam
reklam

Yabancı Öğrenciler Diriliş meydanında buluştular « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 16:59

Yabancı Öğrenciler Diriliş meydanında buluştular

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2017 - 12:24

reklam
Yabancı Öğrenciler Diriliş meydanında buluştular
reklam

Yabancı Öğrenciler Diriliş meydanında buluştular

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,(DHA)-NEVŞEHİR’de okuyan öğrenciler Nevşehir Diriliş meydanında kurdukları stantlarla kendi ülkelerini tanıttılar yöresel kıyafetlerini giyerek standı ziyarete gelen misafirlerine bilgi aktardılar.

Afganistandan gelen Abdul Ghafoor Rashidi yaptığı konuşmada”Bana benzer 12 Farklı ülkeden gelen Nevşehir’de eğitim gören misafir öğrencilerimizin 10. Uluslararası öğrenci buluşmasında aynı insanlık şurunu “Rengimiz Türkiye Hazır geleceğe”sloganını paylaşmakta ve kendi ülkeleriyle arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmeye çalışmaktadır dedi.

Afganistanlı öğrenci Abudi Zarifi Çevre muhasebe okuduğunu belirterek bu gün bizim için çok mutlu bir gün hem kendi kültürümüzü meşru şehrimizi göstermek için milletimizi tanıtmak için burada bulunuyoruz diğer öğrencilerde kendi kültürlerini burada tanıttıklarını ifade etti.

Nevşehir Uluslararası Öğrenci Derneği (NUDER) Başkanı Faruk Kahraman ,Nevşehir olarak uluslar arası öğrenci derneği (NUDER) Evrensel kardeşlik değerlerine referans sağlamak “Rengimiz Türkiye Hazır geleceğe”sloganını ile yola çıkmış bir derneğiz ,Derneğimiz,Dil,Din,ırk,Coğrafya ayrımı yapmadan bir çok milleti çatısı altında toplamaya insanlığın sorunlarını dinlendirme ve açılan yaralara melhem olmak için var.Bu etkinliklerde bir,birinden farklı kültürlerle tanışıp kaynaşma imkanı bulduklarını söyledi.

Etkinliğe Vali İlhami Aktaş,Ak Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz,Belediye Başkan yardımcısı Atilla Seçen, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam