reklam
reklam

Kıbrıs gezisi tamamlandı « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 11:59

Kıbrıs gezisi tamamlandı

Son Güncelleme :

23 Mayıs 2017 - 8:52

reklam
Kıbrıs gezisi tamamlandı
reklam

Kıbrıs gezisi tamamlandı

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Tarih ve Kültür Gezileri’nin bu yılki ikinci güzergahı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gezisi mutlu bir şekilde tamamlandı.

Kısa bir Antalya turunun ardından havayoluyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçen kırk sendika üyesi, hafta sonunda Girne, Lefke, Lefkoşa, Güzelyurt ve Gazimağusa’nın tarihi ve kültürel ören yerlerini gezerek, şehitliklerde dua etti.

Milli ve tarihi bilinci canlandırmak, Türk topraklarını tanımak ve öğrencilere tanıtmak adına her yıl ‘Tarih ve Kültür’ gezileri düzenlediklerini belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Bu yıl sendikamızın ikinci gezi rotası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde üyelerimiz ve misafirlerimizle birlikte her bölgeyi gezme ve tüm kültürlerin bıraktığı eserleri gezme fırsatı elde ederken, başta Kıbrıs Barış Harekatı’nın başladığı bölge, Barbarlık Müzesi ve Katliam Köyü olmak üzere bir çok acı olayın yaşandığı bölgede ise hep birlikte dua ederek tarihimizi ve tarihimizdeki kıymetli şahsiyetleri saygıyla yad etme imkanı bulduk. Gezimize katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Uğur, Türk Eğitim-Sen’in bu yılki üçüncü gezisi olan Evladı Fatihan Balkan Gezisi’nin ise 18 Temmuz tarihinde yapılacağını ve katılmak isteyen üyelerin halen sendikaya başvurabileceğini aktardı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam