reklam
reklam

Kendi rekorlarını egale etmeye devam ediyor « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 08:35

Kendi rekorlarını egale etmeye devam ediyor

Son Güncelleme :

31 Mayıs 2017 - 10:22

reklam
Kendi rekorlarını egale etmeye devam ediyor
reklam

Kendi rekorlarını egale etmeye devam ediyor

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen,  kamu görevlileri tarihinin en yüksek rakamına ulaşarak, kendi rekorlarını kırmaya devam ediyor.

Memur-Sen 2017 yılı Mayıs ayı resmi olmayan rakamlara göre üye sayısını 997 Bin 249’a yükselterek, Türkiye’de en büyük konfederasyon olma özelliğini sürdürdü. Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 11 hizmet kolunun 11’nde de yetkili olma başarısını bir kez daha tekrarlarken, üye sayılarını da artırdı.

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, “Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı 11 sendika bu yıl da üye sayılarını artırarak kendi hizmet kollarında “yetkili sendika” olmayı sürdürdü. Memur-Sen, 1 Milyona yakın üyesiyle (997 Bin 249) rakipsizliğini bir kere daha ortaya koydu.

Eğitim-Bir-Sen 420 bin 146 üyesiyle yetkide 6. yıl;

Sağlık-Sen 244 bin 273 üyesiyle yetkide 9. yıl;

Diyanet-Sen 81 bin 939 üyesiyle yetkide 14. yıl;

Büro Memur-Sen 74 bin 500 üyesiyle yetkide 6. yıl;

Bem-Bir-Sen 67 bin 553 üyesiyle yetkide 12. yıl;

Toç Bir-Sen 42 bin 756 üyesiyle yetkide 10. yıl;

Bayındır Memur-Sen 17 bin 598 üyesiyle yetkide 7. yıl;

Enerji Bir-Sen 17 bin 242 üyesiyle yetkide 8. yıl;

Birlik Haber-Sen 15 Bin 869 üyesiyle yetkide 6. yıl;

Ulaştırma Memur-Sen 9 bin 955 üyesiyle yetkide 6. yıl;

Kültür Memur-Sen 5 bin 417 üyesiyle yetkide 4. yıl.

Bu tablo, çalışmanın ve emeğin ifadesidir. Konfederasyonumuza bağlı her bir sendikamızın, kamu görevlilerinin hakları için verdikleri mücadelenin bir sonucu olan bu tablo, bizim için hem haklı bir gururun ifadesi, hem de sorumluluk alanımızın genişliğinin tescilidir. Biz, emek merkezli bir sivil toplum örgütüyüz. Her stratejimiz, kamu görevlilerinin haklarının geliştirilmesi ve refahının yükseltilmesine dönüktür. Yerli ve milli değerleri merkeze alan, fakat emeğin hakkını ve değerini evrensel ilkelerle bütünleştiren anlayışımız, kamu görevlileri nazarında kabul görmüş ve kamuda örgütlülükte Memur-Sen ve bağlı sendikalar çıtayı çok yukarılara taşımıştır. Bu başarı hepimizin; bu başarı, emek tarafı için sadece sesi değil sözü yükselten her bir sendikamızın akıttığı terin bir sonucudur. Her bir sendika başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve Türkiye’yi bir baştan bir başa örgütlü halde tutan il temsilcilerimizden, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize tek tek teşekkür ederiz.

Türkiye’de kamu görevlileri sendikacılığı alanında sendikalılık oranının ulaştığı yüksek rakamların arkasındaki dinamik güç Memur-Sen’dir. Türkiye’de sendikacılık anlayışı ve sendikacı duruşu, milletimizin büyük çoğunluğunca onaylanan örgütlü güç Memur-Sen’dir.

Ağustos ayında 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı mali, sosyal ve özlük haklarının belirleneceği 4. Dönem Toplu Sözleşme sürecine en güçlü şekilde girecek olan Memur-Sen, kendi sorumluluk bilinciyle hareket edecek ve yeni kazanımlara imza atacaktır” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam