reklam
reklam

Turizmcilere bir detsek açıklaması daha ! « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 10:38

Turizmcilere bir detsek açıklaması daha !

reklam
Turizmcilere bir detsek açıklaması daha !
Son Güncelleme :

07 Aralık 2016 - 12:18

reklam

Bakan Çavuşoğlu, “Turizm destek paketlerimiz ile yıl boyunca turizmcilere destek verdik, vermeye de devam ediyoruz.bakan-cavusoglu-039-nun-twitter-hesabi-hacklendi

Turizmciyi zor günlerinde yalnız bırakmamak için şimdi bir başka müjdeyi paylaşıyoruz. 1991 yılından itibaren ülkemizde çalışan KGF`ya Hazine desteği sunarak otelcilere kolay kredi imkânları sağlayacağız.

Bu sayede teminatı KGF olmak üzere 750 ve üzeri yatak kapasiteli otelleri işletme kredisi adı altında kullandırabileceğiz” dedi.

Krediye başvuru yapacak işletmelerin iflas, fesih, iflas erteleme ve konkordato sürecinde olmaması gerektiğini anımsatan Bakan Çavuşoğlu, “Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu`na vadesi geçmiş borcu da olmayacak.

Borçlar yapılandırıldığı takdirde kredi verilebilecek. Döviz cinsinden ve dövize endeksli kredilere kefalet sağlanabilecek.

Kredi başvurusu yapan her yararlanıcı için kefalet limiti KOBİ tanımına uyan yararlanıcılarda azami 3 milyon Dolar, KOBİ tanımı dışında kalanlar için ise bu rakam azami 50 milyon Dolar olmak üzere protokol ile belirlenecek. İşletme kredilerinin vadesi asgari 6 ay, azami 5 yıl olacak” diye konuştu.

Yatırım kredilerinin vadesinin asgari 6 ay, anapara ödemesiz döneminin en fazla 3 yıl olmak üzere azami 10 yıl olacağını sözlerine ekleyen Bakan Çavuşoğlu, “KOBİ tanımına uyan işletme sahipleri KGF kapsamında kredi kullanabilir.

750 yatak ve altı KOBİ kapsamında otellerdir. Dolayısıyla bu oteller bankalara gidip `KGF kapsamında kredi kullanmak istiyorum` dediğinde zaten mevcut düzenlemeyle kredi kullanabilecekler. Ancak bu çok bilinmediği için turizmciler sadece bankalardan kendi teminatlarına göre kredi başvurusunda bulunuyor. Çoğu zaman da krediler reddediliyor.

Niye reddediliyor, çünkü bilançolar çok kötü. Bankacılara `Sadece bilançoya bakmayın` diye sürekli söylüyoruz. Bütün bu sorunlarımızı geçici de olsa KGF hafifletecek, belki de birçok turizmcinin sorununu çözecek.”

reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN
reklam