reklam
reklam

Tatilde Ertuğrul Gazi’nin Huzuruna Çıktılar « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 16:15

Tatilde Ertuğrul Gazi’nin Huzuruna Çıktılar

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2017 - 9:59

reklam
Tatilde Ertuğrul Gazi’nin Huzuruna Çıktılar
reklam

Tatilde Ertuğrul Gazi’nin Huzuruna Çıktılar

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Tarih ve Kültür Gezileri’nin bu yılki güzergahı kuruluş değerlerimiz oldu. Sendika üyesi eğitimciler gezi programı kapsamında Osman Gazi ve Şeyh Edebali türbelerini ziyaret ederek dua etti.

Bolu, Bilecek, Kütahya ve Eskişehir’in tüm doğal güzelliklerini ve tarihsel mekanlarını ziyaret eden eğitimciler, Osmanlı Devleti’nin kuruluş değerlerini de yerinde görme ve saygıyla anma fırsatı elde etti.

Milli ve tarihi bilinci canlandırmak, ülkemizin her yöresini tanımak ve öğrencilere tanıtmak adına her yıl ‘Tarih ve Kültür’ gezileri düzenlediklerini belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Neşat Kıvrak, “Önceki yıllarda Karadeniz, Marmara, Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgelerine geziler düzenleyerek ülkemizin değerlerini ve güzelliklerini üyelerimizle buluşturmayı başardık. Bu yıl da devletimizin ve milletimizin kuruluş değerlerini ziyaret etmek amacıyla bir gezi programı belirledik bu doğrultuda 3 gece 4 günlük bir geziye çıktık. Üyelerimiz gezimiz vesilesiyle hem ülkemizin önemli bölgelerini görme fırsatı elde ederken, hem de kuruluş değerlerimizi yerinde görme ve dua etme imkanı buldular. Üyelerimizin şehrimize stresten arınarak, yüzlerinde tebessümle ve moral depolayarak dönmeleri eğitim adına güzel gelişmeleri beraberinde getirecektir” dedi.

Gölcük ve Abant, Yedigöller, Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali Türbesi, Aizonia Antik Kenti, gibi Bolu, Bilecik Kütahya ve Eskişehir’in önemli ören yeri ve türbelerini gezme fırsatı elde eden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi üyeleri sık sık fotoğraf çektirerek gezinin önemli ören yerlerini ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi.

28 Mayıs akşamı Nevşehir’den yola çıkan elli üç kişilik gezi grubu 1 Mayıs gecesi Nevşehir’e dönerek ertesi gün mesaiye başladı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam