reklam
reklam

Ovaören’de bilim fuarı sergisi açıldı « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 10:36

Ovaören’de bilim fuarı sergisi açıldı

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2017 - 10:08

reklam
Ovaören’de bilim fuarı sergisi açıldı
reklam

Ovaören’de bilim fuarı sergisi açıldı

NEVŞEHİR(MHA) Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi amacıyla Gülşehir Ovaören Ortaokulu tarafından projelendirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları sergisi açıldı.

Okul Müdürü Murat Er, proje sorumlusu matematik öğretmeni Gizem Toptaş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin desteği ile hazırlanan bilimsel projeler okul koridorunda sergilendi. Açılış kurdelesini kesen Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde hazırladıkları projeleri  gezdi. Her stant önünde durup öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları sergisiyle, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak  konusunda uzman öğretmenlerin desteği ile öğrencilerin yaptıkları araştırmalarının sonuçlarını şekle döndürerek öğrencilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaları amaçlandı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam