reklam

Şehit düşen 14 askerin anısına 19 gündür saygı nöbeti tutuyor. « nevsehir haber

25 Mart 2023 - 11:24

Şehit düşen 14 askerin anısına 19 gündür saygı nöbeti tutuyor.

reklam
Son Güncelleme :

11 Ocak 2017 - 22:22

Şehit düşen 14 askerin anısına 19 gündür saygı nöbeti tutuyor.

Şehit düşen 14 askerin anısına 19 gündür elinde Türk bayrağıyla saygı nöbeti tutuyor.

1. Komando Tugayı’ndan çarşı iznine çıkan askerlere yönelik hain saldırının yapıldığı otobüs durağı, ziyaretçi akınına uğruyor. Kayseride Türk bayraklarıyla donattıkları durağa, karanfil, bayrak, mavi bere ve duygularını kaleme aldıkları not kağıtlarını bırakıyor, dua edip, gözyaşı döküyor.

Kayseri’de 63 yaşındaki emekli Fevzi Kurtoğlu, terör saldırısı sonrası şehit düşen 14 askerin anısına, saldırının yaşandığı otobüs durağında 19 gündür sabah 07.00’den akşam 17.00’ye kadar Türk bayrağıyla saygı nöbeti tutuyor .

Şehitler sayesinde yaşadığını belirten Kurtoğlu 

Yaşanan hain saldırıdan dolayı çok üzüldüğünü belirten Kurtoğlu şu ifadelerde bulundu .

“Evde duramıyorum, hanım da ‘Gitme, hasta olursun’ diyor ama benim içim rahat etmiyor. Ne acıkıyorum ne üşüyorum. İster kar yağsın, ister buz yağsın, sağlığım sıhhatim el verdiği sürece duracağım. Halk durağın değiştirilmesi ve durağa isim verilmesini talep ediyor. Burada şehitlerin anılarını yaşatacak bir anıt istiyoruz. Akşama kadar gelen giden bitmiyor. Kayseri’de ilk defa böyle bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu çocuklar bizlere emanetti. Biz onların sayesinde burada ayakta duruyoruz. Çok etkilendik.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam