reklam
reklam

Uluer ,“ Sıcak Hava balonu,  dünyanın en güvenilir hava aracı”  « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 07:46

Uluer ,“ Sıcak Hava balonu,  dünyanın en güvenilir hava aracı” 

Son Güncelleme :

12 Nisan 2017 - 10:44

reklam
Uluer ,“ Sıcak Hava balonu,  dünyanın en güvenilir hava aracı” 
reklam

Sıcak hava balonculuk sektörünün  Kapadokya bölgesindeki en büyük  firmalarından Anatolia Ballons sahibi Halil Uluer,  dünyanın en güvenilir hava aracının sıcak hava balonları olduğunu söyledi. 

Uluer Group Yönetim Kurulu Başkanı da olan Halil Uluer yaptığı açıklamada , sıcak hava balon taşımacılığında anlık hava durumunun pilot tarafından bilinmesinde  kulenin oldukça önemli olduğuna inandığını belirtti.
Uluer  “ Kule sanırım bitmek üzere,  sıcak hava balonlarının iletişimini kaydetmek ve ani hava durumlarını kulede balonları uyarmak için yapılmış bir kulenin  yakın zamanda da açılacağını duydum. Faydalı olacağına inanıyorum. Kulenin kazalara faydası olmaz ama görüşmeleri kayıt altına almak ve sinyalizasyon haberleşmeyi daha sağlıklı hale getirmek için faydası olur, çünkü Kapadokya bölgesi dünyada sıcak hava balonun yapıldığı en güvenli bölge, sıcak hava balonu da dünyada ki bütün hava taşıtlarının en güvenlisi fakat ani hava değişikliklerin de zaman zaman yaşanabiliyor. Dünyanın her yerinde her hava taşıtında, her kara taşıtında, deniz taşıtında kazalar oluyor bunu sadece balona indirgemek ve Kapadokya bölgesi ile birlikte kazaları konuşuyor olması son derece yanlış. İnsanlar duş alırken ayağı sabuna kayıp yere düşüp beyin kanamasından ölüyor sabunu üreten firma mı sorumlu, sabun mu sorumlu, yoksa küvet mi sorumlu böyle bir şey yok onun için dünyanın en güvenli hava taşıtı sıcak hava balonu ve dünya da sıcak hava baloncuğunun yapıldığı en güvenli merkez en güzel, en özel merkez de Kapadokya’dır. Dünyada ki bütün sıcak hava balon firmalarının en yoğun, en kontrollü, en titiz denetlendiği yer Türkiye Türk sivil havacılık otoritesi bütün balon firmalarını ciddi bir şekilde denetliyor. Buraya ofis açtı burada çalışan personelleri var uzmanları var 24 saat denetim ve gözetim altın da tutuyorlar. Bir yanlış bir şeyi firma ya da pilot keyfi bir uygulama yapma şansına dahi sahip değil dolayısıyla teknik bir aksaklık söz konusu değil. Kule hakkında görüşlerini de belirten Uluer hiç bilmiyorum o konu ile ilgili Kapadokya bölgesinde bu tür işlemler yapmanın çok zor olduğunu biliyorum anıtlar kurulu sit bölgesi onlarla ilgili olabilir ama bu konuyla bilgi sahibi olmadığını belirtti.”
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam