reklam

Uçhisar, İzmir Travel Turkey Fuarı’nda başarıyla tanıtıldı. « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 17:34

Uçhisar, İzmir Travel Turkey Fuarı’nda başarıyla tanıtıldı.

Son Güncelleme :

12 Aralık 2016 - 21:20

reklam
Uçhisar, İzmir Travel Turkey Fuarı’nda başarıyla tanıtıldı.
reklam

   Türkiye’deki turizm sektörünün en başarılı organizasyonlarından biri olan Travel Turkey İzmir – Turizm Fuar ve Kongresi 8 – 11 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir Fuar Merkezi’nde çok sayıda yerli ve yabancı firmanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı, İZFAŞ ve TURSAB fuarcılık ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’nin doğusundan batısına kadar yaklaşık 50 ilin ve yüzden fazla turizm firmasının yer aldığı fuarda her yöre kendine özgü değerlerini tanıttı. Bu yıl 10. kez kapılarını ziyaretçilerine açan fuarda önceki yıllarda olduğu gibi Uçhisar Belediyesi, Kapadokya çatısı altında yerini aldı. Ayrıca Uçhisar Belediyesi ile birlikte Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kapadokya Turizm Altyapı Hizmet Birliği (KAPHİB), Göreme Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve Çat Belediyesi de Kapadokya standında tanıtıldı.

 

İzmir Travel Turkey 2016 Fuarı’nda, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, KAPHİB Müdürü Levent Ak ve TÜRSAB Kapadokya BYK yönetim kurulu üyeleri gibi sektörün önde gelen isimleri fuara gelen ziyaretçilere Kapadokya hakkında bilgiler vererek, Kapadokya’yı tanıtıcı ürünler hediye ettiler.

Fuarda, Kapadokya bölgesini ve Uçhisar’ı tanıtan Uçhisar Belediyesi ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Uçhisar standına gösterilen ilgiden dolayı memnun kaldıklarını belirten Başkan Karaaslan, “Kapadokya’yı ve Uçhisarımız’ı ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak adına yaptığımız bu tür katılımların neticesini en kısa zamanda alacağımıza inanıyorum. Turizm sektöründe yaşanan sıkıntıları fuarlarda bölgemizin güzelliklerini anlatarak fırsata çevirebilirsek başarıya ulaşmış oluruz. Ama yine de gösterilen ilgiye memnun kaldık” dedi.

8 Aralık tarihinde başlayan İzmir Travel Turkey 2016 fuarı 11 Aralık Pazar akşamına kadar ziyaretçilerini ağırladı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam