reklam

SOĞUK HAVA BU TUTKUYA ENGEL OLAMIYOR « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 16:18

SOĞUK HAVA BU TUTKUYA ENGEL OLAMIYOR

Son Güncelleme :

25 Aralık 2016 - 6:45

reklam
SOĞUK HAVA BU TUTKUYA ENGEL OLAMIYOR
reklam

Karlar üzerinden Kapadokya bir başka güzel

HAVA sıcaklığının eksi 10- 15’lerin üzerinde seyir ettiği Kapadokya bölgesinde havadan balonla Kapadokya turu yapmak isteyenlere aşırı soğuklara bile engel olamıyor.

Sabahın erken saatlerindeki şiddetli soğuklara karşın sıcak hava balon tutkunları,Kapadokya bölgesinin karlar altındaki büyüleyici görüntüsünü zaman, zaman 1000 feete ulaşan yükseltide görebilmenin heyecanını yaşıyorlar.

Kapadokya bölgesinde ciddi bir gelişim süreci yaşayan sıcak hava balonculuğu yılın her mevsiminde yoğun olarak yapılıyor. Yağmur Kar ve sisin olmadığı ve rüzgarın da bulunmadığı her türlü hava koşullarında çok rahatlıkla yapılabilen balon turlarına katılanlar gökyüzünden bölgedeki peribacaları ile ilginç vadileri görebilmenin heyecanını yaşıyorlar.

Gün doğumunu yerden metrelerce yükseklikte izleyen yerli ve yabancı turistler,Kapadokya’nın nefes kesen muhteşem görüntüsü karşısında büyük bir mutluluk yaşıyorlar. belirlenen Göreme ve Zelve bölgelerindeki uçuş alanına hareket eden yerli ve yabancı turistlerin balon turları yaklaşık 45 dakika ile 1.5 saat süre ile devam ediyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam