reklam
reklam

Göreme ve Japonya arasında turizm işbirliği başlıyor « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 16:46

Göreme ve Japonya arasında turizm işbirliği başlıyor

Son Güncelleme :

21 Nisan 2017 - 12:03

reklam
Göreme ve Japonya arasında turizm işbirliği başlıyor
reklam

Göreme ve Japonya arasında turizm işbirliği başlıyor

NEVŞEHİR(MHA) 2016 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da JATA fuar alanında düzenlenen Tourism Expo Japan fuarının ardından Göreme-Japonya arasında işbirliği çalışmaları hızla başladı.

Türkiye’den Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil’in katıldığı Japonya fuarında turizm işbirliği alanında önemli adımlar atıldı. Fuar esnasında Japonya’da toplantı yapan Bakan Yardımcısı Yayman ve Başkan Cingil, Göreme ve Japonya arasında turizmin geliştirmesi ve güçlendirmesi adına çalışmalar yaptı.

Yapılan çalışmalarda turizm alanında bazı girişimlerin başlaması kararı alındı. Bu karar sonucunda JTFTA derneginin kurularak Japonya’dan turizm ve basın mensuplarından oluşan bir heyetin Türkiye’ye gelmesi, Türkiye’den de turizm ve basın mensuplarından oluşan bir heyetin Japonya’ya giderek gezi ve incelemelerde bulunulması kararlaştırılmıştır.

Ayrıca Japonya’nın illerinden biri olan Kashiwa Belediyesi ile Göreme Belediyesi arasında da kardeş şehir projesi çalışmaları başladı. Proje ile iki şehir arasında sosyal, kültürel, ekonomik ve daha birçok alanda işbirliği yapılarak Japonya ve Türkiye arasındaki ilişkilere katkı sağlanarak daha da güçlendirilmiş olacak.

Kashiwa Japonya’nın Chiba eyaletinde bulunan bir şehirdir. Kashiwa bölgesel bir ticaret merkezi ve Chiba ile Tokyo arasında bir banliyö kentidir.

Başlatılan bu çalışmaların Japonya ayağını yürüterek takip eden Göremeli ve Göreme’nin Japonya’da Turizm Elçisi görevinde bulunan Ömer Korkmaz yürütüyor.

Turizm elçisi Korkmaz Kashiwa Belediye Başkanı Hiroyasu Akiyama’yı ziyaret ederek Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil’in gönderdiği hediyeleri teslim ederken, kardeş şehir projesinin dosyasını da teslim etti.

Çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam