reklam

Tanrıver’i insafa davet ediyorum « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 19:17

Tanrıver’i insafa davet ediyorum

Son Güncelleme :

19 Ocak 2017 - 18:34

reklam
Tanrıver’i insafa davet ediyorum
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’in TBMM’ de gerçekleştirilen birinci tur anayasa değişikliği oylamalarında CHP’li Milletvekillerinin tutumlarını eleştirmesine yanıt verdi.

CHP Milletvekillerinin meclisteki oylamalarda AK Partili Milletvekillerinin anayasa da belirtilen kurallara uygun oy kullanmaları konusunda uyarılarda bulunduğunu kaydeden CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, eleştirileri dolayısıyla AK Parti Nevşehir İl Başkanı M. Ali Tanrıver’i insaflı olmaya davet ettiğini dile getirdi.

Gülmez, “Sayın Milletvekilleri göreve başlarken Anayasayı koruyacaklarına dair hepside yemin etmişlerdir. Yemin demek bir insanın onurudur. Anayasanın değiştirilebilmesi için oyların gizli, tasnifin açık olması gerekir. Anayasa da bu şekilde yazmaktadır. Bazı Milletvekilleri anayasa değişikliği oylamalarında bazı çevrelere yaranmak için oylarını açık bir şekilde kullanmışlardır. Bizim milletvekillerimizde bu duruma karşı çıkmışlardır. Bazı milletvekilleri de bu duruma olumsuz davranışlar sergileyerek karşı durmak istemişlerdir. Anayasa hükmünü çiğneyen milletvekili suçlu olmuyorda, bu anayasa hükmünü hatırlatan bizim CHP’li milletvekilleri mi suçlu oluyor. Bu nedenle ben AKP İl Başkanı M. Ali Tanrıver’in açıklamalarında insafa davet ediyorum. Kesinlikle bizim Milletvekillerimiz yasalara, iç tüzüğe ve yönetmeliklere riayet etmişlerdir. Yasalara, iç tüzüğe ve yönetmeliklere birilerine yaranmak için karşı gelen AKP Milletvekilleridir” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam