reklam

GÜRER “TAŞERON KADRO SÖZÜ YERİNE GETİRİLSİN” « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 18:14

GÜRER “TAŞERON KADRO SÖZÜ YERİNE GETİRİLSİN”

Son Güncelleme :

03 Aralık 2016 - 9:26

reklam
GÜRER “TAŞERON KADRO SÖZÜ YERİNE GETİRİLSİN”
reklam

GÜRER “TAŞERON KADRO SÖZÜ YERİNE GETİRİLSİN”

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu ve CHP Merkez Emek Büroları Yürütme Kurulu Üyesi Ömer Fethi Gürer CHP Emek Büroları oluşumu için il il gezilerini sürdürüyor.Adana,Mersin,Osmaniye,Niğde,Aksaray,Nevşehir,Sivas,Kırşehir,Yozgat,Konya, Karaman illerinde emek büroları oluşum çalışmalarını tamamlayan Ömer Fethi Gürer Emek Bürolarının her ilde önemli çalışmalarda bulunacağını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa başkanlığında oluşan Emek Büroları işsiz, emekli, esnaf, kamu ve özel çalışanların sorunlarına sahip çıkmak üzere oluştu.CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer illerde yaptığı konuşmalarda taşeron işçi konularına değinerek taşeron işçilere verilen kadro sözünün bir an önce uygulamaya geçirilmesini,4B ve 4C’ lilerin sorunlarının çözümlenmesini istedi Ömer Fethi Gürer şöyle konuştu: “Taşeronların kadroya alınmasından bu güne Başbakan söyleyeli 1 yıl geçti ama yaşama geçmiyor. çalışanlara verilen sözler tutulmuyor. Hükümetin çıkardığı yasalar emekçilerin aleyhine yasalar. Emeklilere de verilen sözler unutuldu.Emekliler arasında intibak yasası ile oluşan farklılık giderilmedi. Promosyon dendi olmadı, İlaç katkı payını kaldıracağız dendi olmadı. Emekliye ucuz konut sağlayacağız dendi olmadı. Emeklilere sosyal yaşamlarını iyileştireceğiz dendi olmadı. Her kesim mağdur işçisi esnafı çiftçisinin sorunları arttı.Varlıklı ile yoksul arasında fark daha da açıldı. Yoksulluğun arttığı, sorunların arttığı bir ülkedeyiz. CHP emek ağırlıklı, emeğe önem veren emekçinin sorunları ile iç içe olan bir parti. Emek tanımının içinde toplumun her kesiminin yeri var. Örneğin çıraklık yasasında sigortalı olduğu gün sigortasının başlaması lazım ama olmuyor, sigortalı sayılmıyorlar. İşte bu kapsamda alın terinin karşılığını alamayan herkesin yanında olacağız. ülkemizde iş cinayetleri de 14 yılda 18 bine ulaştı.Siirt’te maden çökmesi ile göçük altında 16 canımız kayboldu iş cinayetinden. 16 kişinin öldüğü, bu ülkede ne yazık ki hissedilmedi. 2015 yılında bin 740 yurttaşımızı yitirdik iş kazaları ile. İşte Emek Büroları, bu konularda toplumsal sahiplenmeye, bilinçlenmeye yönelik dokuyu oluşturacak.

Bunun yanında Türkiye artık sendikasızlaştırılan bir ülke oldu. Sigortalı çalışan sayısı yaklaşık 13 milyon civarında ama ne yazık ki yaklaşık 1 milyon 500 bin sendikalı var. Bunların toplu sözleşme yapabileni 700 bin, işçiler toplu yapabiliyor. İşçiler işten atılıyor ama ses edilmiyor. İşte Emek Büroları ile bu sorunları aşmak istiyoruz. Emek Büroları başkanlığını il başkanı ya da görevlendireceği il başkan yardımcısı yapacak. CHP Emek örgütleri, düşünce yapısı olarak hangi görüşten olursa olsun “benim emekle ilgili düşüncem var” diyeni gidip dinleyecek”.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam