reklam

Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlası yapılmaladır « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 03:32

Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlası yapılmaladır

Son Güncelleme :

02 Ocak 2017 - 8:06

reklam
Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlası yapılmaladır
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, hafta sonunda İstanbul’da bir eğlence mekanına yapılan silahlı saldırıya tepki gösterirken, Ülkemizde artık terörü lanetleme ya da kınama yarışından daha fazlasının yapılması gerektiğinin de altını çizdi.

Saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen MHP İl Başkanı Kaya, “Aralarında turistlerin de bulunduğu 39 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca bu menfur saldırıda 4’ü ağır olmak üzere 65 kişi de yaralandı. Acımız büyüktür, öfkemiz büyüktür, ama metanetimiz de büyüktür. Hunhar terör saldırısında şehit olan polisimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara şifa dileklerimi iletiyorum. Ülkemizi ziyarete gelen ve hayatlarını kaybeden yabancı ülke vatandaşlarını saygıyla anıyor, ailelerine taziyelerimi sunuyorum. Elbette terörizm kazanamayacak, elbette hainler ve işbirlikçiler hedefledikleri yıkım ve çözülmeye dünya gözüyle şahit olamayacaklardır. Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlası yapılmalıdır. Türkiye’nin varlığı için ortak akıl, milli birlik şuuru şarttır. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar alınamaz. Klasik tedbir ve güvenlik politikalarının yanında teröre tam saha pres ve baskı kurulmalıdır” ifadelerinde bulundu.

2017’de de terörizmin sistematik ve periyodik cinayetlerinin durmayacağına işaret eden Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, “Artık eski ezberlerde ve denenmiş yollarda ısrar anlamsızdır. Kast edilmek istenen istikbalimizdir. İmhası amaçlanan milli birlik ve bağımsızlığımızdır. Türk milletinin tamamı kanlı namlunun ucundadır. Düşmana karşı ayağa kalkmak, tüm vatan sathını korumaya almak yalnızca iktidarın değil, hepimizin manevi sorumluluğu altındadır. Gerçekte teröristler ve terör örgütleri kukladır, arkalarında duran canavar güçler Türkiye üzerinde, Ortadoğu’da vahşi hesap yapmaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar milletimizi bölemeyecek, ülkemizi paylaşamayacaklardır. Kaderimize ve milli namusa sahip çıkacağız. Herkes müsterih olsun, provokasyonlara dikkat etsin ve merak etmesin ki; zalimleri mazlumların dua ve dirençleri yok edecektir. MHP, Türkiye’nin adeta bir savaş cephesinde olduğunu görmektedir. Ve de sonuna kadar devlet ve milletiyle bir, beraber olacaktır. Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz; pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlerin başına gökkubbeyi yıkacağız” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam