reklam
reklam

16 Nisan referandumu Türkiye’nin geleceğinin seçimi « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 16:47

16 Nisan referandumu Türkiye’nin geleceğinin seçimi

Son Güncelleme :

14 Nisan 2017 - 8:38

reklam
16 Nisan referandumu Türkiye’nin geleceğinin seçimi
reklam

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 16 Nisan referandumunun muhtarlık, belediye başkanlığı ya da Milletvekili seçimi olmayıp Türkiye’nin geleceğinin seçimi olduğunu söyledi.

Hayır’cıların ifade ettiği gibi bu referandumun ne ülkenin rejiminin değişikliği, ne tek adamlık, ne de Türkiye Büyük Millet Meclisinin fesih edilmesi ile hiçbir alakası bulunmadığına dikkat çeken Açıkgöz, Nevşehirlilerin sandık başına giderek oylarını kullanmaları çağrısını yineledi.

Anayasa değişikliğinin kabul görmesi durumunda Ülkede yıllardır en büyük sorunlardan biri olan bürokratik oligarşinin de önüne geçileceğini kaydeden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “Cumhurbaşkanlığı sistemini bu milletin önünü açmak için getiriyoruz. Ülke kabına sığımıyor, ülke gümbür gümbür büyüyor. Bakın 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bile sayısız tünel ve köprüler açıldı. Tek gayemiz çocuklarımızın mutlu, müreffeh, çağdaş ve demokratik bir ülkede yaşamalarını sağlamak. Atatürk’ün gösterdiği o muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak. Bu lafla olmaz. CHP bunu lafla yapmaya çalışıyor. Türkiye tarihi bir yol ayrımında. Bu muhtarlık, belediye başkanlığı ya da milletvekilliği seçimi değil. Bu Türkiye’nin geleceğinin seçimi. Evet dersek inşallah milli gelirimizin artmasını sağlayacağız, geleceğimize yön vereceğiz. Bu seçimle birlikte bu milletin değerlerine inanmayan, güvenmeyen bu darbeci vesayetçileri tarihin çöp kutusuna atacağız. Bu ülkeye büyük ızdıraplar yaşatan o koalisyonlu yılları geride bırakacağız. Bu milletin başına bela olmuş bu çift başlılığı tarihin çöplüğüne göndereceğiz. Bürokratik olagarşi sona erecek. Alınan bir yatırım kararı için aylarca hatta yıllarca beklenilmeyecek. Yatırımlar aylar sonra değil 2 gün sonra hayata geçirilmeye başlanacak. Bu değişiklik ne bir rejim değişikliği, ne bir tek adamlık, ne de meclisin fesih edilmesidir. Hepsi yalan, iftira ve dedikodu” dedi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam