reklam
reklam

Nevşehir’de bir çocuğun Sünnet Derisi ayağa Yamandı « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 17:57

Nevşehir’de bir çocuğun Sünnet Derisi ayağa Yamandı

Son Güncelleme :

25 Temmuz 2017 - 12:19

reklam
Nevşehir’de bir çocuğun Sünnet Derisi ayağa Yamandı
reklam

Nevşehir’de bir çocuğun Sünnet Derisi ayağa Yamandı

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,(DHA)NEVŞEHİR Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Polikliniğine müracaat eden ve yaklaşık üç hafta önce sağ ayak sırtı yanan, yarasının yaklaşık 3-4 cm’lik bir kısmı iyileşmeyen 4 yaşındaki Y.Ç. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafından değerlendirildi. Hastanın yarasının deri grefti (deri yaması, aşısı) ile onarılmasına karar verildi.

Normalde çocuklarda, deri yaması kalça, kasık ve uyluk bölgesinden alınarak yamanması gerekirken, hastanın sünnet derisinden çıkan derinin yamanması planlanarak böylece yaranın iyileşme süresi daha da kısaltılmış oldu.

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İlker Sait Tuncer ile birlikte değerlendirilen hasta, eş zamanlı olarak ameliyata alındı. Op. Dr. İlker Sait Tuncer tarafından özel Alisklemp yöntemiyle yapılan sünnet ile hastanın Prepisyum (sünnet derisi) çıkarıldı. Çıkarılan sünnet derisi Op. Dr. Doğuş Yalçın tarafın dan özel işlemden geçirilerek hastanın sağ ayağında bulunan yanık yarasına doku yaması olarak adapte edildi.

4 yaşındaki Y.Ç Nevşehir Devlet hastanesinden taburcu edildi

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam