reklam
reklam

Çömçe 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 13:20

Çömçe 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2017 - 12:34

reklam
Çömçe 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
reklam

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşünün modern dünyada tartışmasız kabul gördüğünü vurgulayan Çömçe, şunları kaydetti:

“Yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını, gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir.”

Milli iradeyi hedefleyen 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkenin birlik ve beraberliğine, devletin bekasına, milli iradeye, demokrasiye kastedenlere karşı dik duruş sergileyen ulusal ve yerel basının, milletten, demokrasiden yana kesin bir tavır aldığını ifade eden Çömçe, “Bu da göstermiştir ki, milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokrasimizin en büyük güvencesidir. Bu hain kalkışmada, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı basın-yayın organlarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; basında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünde, ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında sağlık, başarılar dilerim.” dedi.

Uzm. Dr. Muhammet ÇÖMÇE

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam