reklam
reklam

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 08:22

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Son Güncelleme :

06 Haziran 2017 - 10:42

reklam
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
reklam

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekmek, pide ve unlu mamullerin, sağlıklı ve hijyen koşullarda üretildiğini kontrol etmek amacıyla fırın denetimlerini sürdürüyor.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerde gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanlar ve iş yerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolü de yapılırken, kurallara uymayan fırın işletmecilerine de uyarı ve cezai işlem uygulanıyor.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen denetimlerde, fırınların hijyenik koşullara uyup uymadığını da kontrol etti. Fırınlarda üretilen pide ve ekmeklerin gramaj denetimini de yapan ekipler, standartlara uymayan işletmelerle ilgili yasal işlem uyguluyor.

Vatandaşların hijyen ve gramaja uygun ekmek, pide ve diğer ürünleri tüketmesi amacıyla gerçekleştirilen denetimler de ayrıca etiket ve ambalaj, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını da kontrol ediliyor.

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün yaptığı denetimlerde kurallara uymayan 10 fırın işletmecisine, Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerince cezai işlem uygulandı.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam