reklam

YÜREKLİ ÜRGÜP FM’DE « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 18:28

YÜREKLİ ÜRGÜP FM’DE

Son Güncelleme :

20 Ocak 2017 - 18:12

reklam
YÜREKLİ ÜRGÜP FM’DE
reklam

Ürgüp FM’de Yürekli:”Daha konforlu, daha huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir ÖZKONAK hayaliyle yola çıktık. Yol arkadaşlarımız ve belediye çalışanlarımızın üstün gayretiyle; Kasabamızı Eğitimde, Kültürde ve Turizmde marka kent yapabilme vizyonumuzu ortaya koyduk. Halkın Belediyesini yarattık. İki yıllık süreçte toplumun her kademesindeki vatandaşlarımıza dokunan hizmetler üretmeye gayret gösterdik.

Küçük dokunuşlarla, büyük mutluluklar yarattık. Yerel yöneticilik sadece fiziki yatırımlardan ibaret değildir. Bu doğrultuda hareket ederek, katılımcı ve sosyal  belediyecilik anlayışını harfi harfine uyguladık. Özkonak Belediyesi olarak şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarımızla ve projelerimizle örnek alındık. Bu bizi çok mutlu etti. Hayalimizdeki Özkonak hedefi için önemli bir yol kat ettik. Kısa sürede, “Eğitim Beldesi”, “Turizm Cenneti”, “Bilim ve Kültür Beldesi”, “Doğa Dostu Yeşil Özkonak” olarak anılmanın, projelerimizin büyük bir hızla örnek alınmasının en büyük nedeni, gerçekçi ve hayata dokunan yerel yönetim anlayışımızda aranmalıdır. İçine kapanık, rutin işlerle yetinen, hemşerileriyle bağını koparmış, sokaktan ve hayattan uzak bir belediyecilik anlayışını reddediyoruz. Özkonak, kadınıyla çocuğuyla, yaşlısıyla genciyle, yer altı ve yer üstü değerleriyle, eğitiminden ekonomisine, kısaca topyekun ilgi ve eylem alanımızdır” dedi. Pek çok yatırım ve hizmetlerinin farklı belediyelerce örnek alındığını, uygulandığını belirten Başkan Yürekli, Bu gurur hepimizin” dedi. Küçük Bütçelerle Büyük İşler Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Yürekli, “Yerel yöneticiliğin zor olduğunu, büyük sorumluluk ve vebal işi olduğunun bilincindeyiz. İnce bir ipte cambazlık yapıyoruz adeta. Küçük bütçelerle büyük işler yapmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz işlere sevgi aşk kattık. Belediyecilik sadece yol kaldırım yapmak değildir. Yol, park, kaldırım, temizlik zaten başlıca görevimiz.

Önemli olan halka dokunan işler yapmak ve insana yatırım yapmak. Kamu kaynaklarını en iyi şekilde kullanıyoruz. Şeffaf belediyecilik yapıyoruz. Dedikoduyla, mış'larla değil, icraatla iş yapıyoruz” dedi. Mesele görevse ilkemiz bahane değil çözüm üretmektir diyen Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, Kasabamıza 2017 yılında da yapacağımız önemli işler var.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam