reklam
reklam

Uçhisar’da kent meydanı projesi 2017 yılında başlatılacak « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 11:48

Uçhisar’da kent meydanı projesi 2017 yılında başlatılacak

Son Güncelleme :

04 Şubat 2017 - 12:21

reklam
Uçhisar’da kent meydanı projesi 2017 yılında başlatılacak
reklam

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde Başkan Ali Karaaslan’ın bu yıl ki en önemli projelerinden biri kent meydanı projesi olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, projenin yılın ilk altı aylık diliminde planlamasının yapılacağını ve yıl sonunda ihalesinin de yapılarak hayata geçirilmeye başlanacağını söyledi.

Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uçhisar kasabasında gerçekleştirilecek olan sosyal ve kültürel etkinliklerin daha rahat bir ortamda yapılabilmesine de zemin hazırlayacak olan kent meydanı projesinin bölgedeki yerel yönetimlere de örnek teşkil edecek bir çalışma olacağına inandıklarını söyleyen Başkan Karaaslan, “Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de her yıl önemli turistik gösteriler, etkinlikler yapılıyor. Uçhisar’da yapmayı planladığımız kent meydanı projemizle bu tür etkinliklere bölgedeki en uygun mekanı da ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Örneğin beldemizde son iki yıldır yapılan Kappadoks gibi etkinlikler bundan sonraki yıllarda daha geniş ve uygun bir mekanda yapılacak. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun bir bölümü beldemizde gerçekleştirildi. Bu tür sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerinde yeni kent meydanımızda devam ettirilmesini arzu ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam