reklam
reklam

Toplumun bilgilendirmesinde gazetecilerin yeri büyük « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 08:15

Toplumun bilgilendirmesinde gazetecilerin yeri büyük

Son Güncelleme :

10 Ocak 2017 - 10:16

reklam
Toplumun bilgilendirmesinde gazetecilerin yeri büyük
reklam

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, 10 Ocak  Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Nevşehir’de gazetecilerin ve medya kurumlarının üstün bir hizmet anlayışı ile fedakarca çalıştıklarını ve toplum değerlerine ters düşmeyecek nitelikte yayınlar yaptığını belirten Salaş, “Öncelikle Nevşehir’imizde görev yapan tüm medya mensuplarının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kamuoyunun doğru ve sağlıklı haber almasında basına büyük görev düştüğünü ifade eden Borsa Başkanı Salaş, “Bizler, gazeteci arkadaşlarımızın ne zor şartlar altında halkımızı bilgilendirmek için çalıştıklarının farkındayız.

Kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolü çok büyüktür. Gece-gündüz demeden, her iklim şartında halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler “ifadesini kullandı. Her türlü fikrin özgürce tartışılması ve her düşüncenin kamuoyuna aktarılmasında basının önemli görev üstlendiğini belirten Başkan Salaş, “Türk basını da teknolojik değişimlere bağlı olarak gelişen ve dönüşen dünya koşullarında önemli ilerlemeler göstermekte, kendini yenilemekte ve çağa uygun bir yayıncılık anlayışını benimsemektedir. Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder, ilimizdeki gazete, radyo, televizyon ve internet medyası olmak üzere tüm medya çalışanlarının, 10 Ocak  Gazeteciler Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam