reklam

SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE İSTİHDAM KONULU TOPLANTI YAPILDI « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 19:12

SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE İSTİHDAM KONULU TOPLANTI YAPILDI

Son Güncelleme :

28 Şubat 2017 - 9:52

reklam
SGK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE İSTİHDAM KONULU TOPLANTI YAPILDI
reklam

Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ başkanlığında Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğü idarecilerinin katılımı ile Nevşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde istişare toplantısı düzenlendi.

Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, toplantının açılış konuşmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatı ve himayeleri ile başlatılan ve daha sonra 9 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile mevzuatı şekillenen İstihdam Seferberliği ile ilgili İlimiz kapsamında öngörülen istihdam konularının değerlendirilmesi amacıyla böyle bir toplantı düzenlediklerini ifade etti.

Vali AKTAŞ, toplantıda İŞKUR İl Müdürü ve SGK İl Müdüründen İlimizin istihdam alanındaki genel durumu ve hayata geçirilecek yeni istihdam teşvikleri hakkında bilgiler aldı.

İlimiz Valisi İlhami AKTAŞ konuşmasında: “Sosyal güvenlik kurumu insanımızın doğumundan ölümüne kadar tüm safhalarında onlara hizmet götürmektedir. Bu nedenle şefkatli, merhametli, eğitici olmak durumundadır. Nitelikli eleman desteğinden faydalanması, işsizliğin azalması ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacaktır. Mesleki deneyimi veya iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması için İŞKUR tarafından eğitimler de verilmektedir ve eğitimlerin sayısı arttırılmalıdır.” Dedi.

Eğitim Uzmanı Muharrem ÇALIK katılımlarıyla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, ilave istihdama ilişkin değerlendirme ve bu çerçevede her iki il müdürlüğünce yürütülen ve yürütülmesi düşünülen çalışmalar değerlendirildi.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık BARATA işbaşı eğitim programı, mesleki eğitim kursları ve iş meslek danışmanlarının iş arayanlara yönelik bilgilendirme faaliyetleri devam ettiği hakkında bilgi verdi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam