reklam

SEQUEL FİNAL TOPLANTISI NTSO’DA YAPILDI « nevsehir haber

25 Mart 2023 - 10:58

SEQUEL FİNAL TOPLANTISI NTSO’DA YAPILDI

Son Güncelleme :

22 Aralık 2016 - 16:17

reklam
SEQUEL FİNAL TOPLANTISI NTSO’DA YAPILDI
reklam

 

SEQUEL FİNAL TOPLANTISI NTSO’DA YAPILDINevşehir Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde Türkiye’den Nevşehir HBV Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Kapadokya Gelişim Derneği, İngiltere’den EISC, Hollanda’dan PROWORK, İspanya’dan Univesitat JAUME ve Finlandiya’dan KYAMK Üniversitesi ortaklığında yürütülen “Nitelikli Girişimcilikle, Kaliteli İşletmeler” Projesi SEQUEL final toplantısı NTSO toplantı salonunda gerçekleşti.

Girişimcilik Eğitimlerinde yeni bir sistem gerçekleştirmek amacı ile 2014 yılında Türkiye Ulusal Ajansına sunularak kabul edilen SEQUEL, iki sene içerisinde 5 adet ulus ötesi toplantı gerçekleştirip, girişimcilik alanında birçok araştırmalar yaparak elde ettiği sonuçlar neticesinde “Sosyo-Drama ile Girişimcilik Eğitimi” nin girişimcilik eğitimlerinde faydalı olabileceğini final toplantısında yaygınlaştırmaya çalışmıştır.

TOBB Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde çevre illerden bir çok Kadın Girişimci Kurul Başkanının da katıldığı toplantıya ayrıca Hacettepe Üniversitesi Uluslar arası Proje  Topluluğu üyeleri, Nevşehir HBV Üniversitesi öğrencileri, Meslek liselerinden Girişimcilik Kulübü öğretmen ve öğrencilerinin de katıldığı final toplantısında TOBB Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı G. Gündüz YASSI yaptığı açılış konuşmasında; “ Oda olarak girişimciliğe verdiğimiz önem aşikâr, yaklaşık 1500 kişiye girişimcilik eğitimleri verdik, yaptığımız bu proje ile de girişimcilik eğitimlerine farklı bir boyut kazandırmaya çalıştık, bundan sonra önemli olan projede elde ettiğimiz sonuçları hep birlikte yaygınlaştırmak. Ben bu projede emeği geçen bütün arkadaşlara yaptıkları bu güzel çalışmalar için tekrar teşekkür ediyorum.” diyerek diğer illerden gelen icra kurulu başkanlarına da katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Proje koordinatörü Veysel DONMAZ tarafından yapılan proje çalışmaları sunumunun ardından, Kapadokya Gelişim Derneği Başkanı Okan Ekinci, Nevşehir HBV Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ebru Güneren ve Finlandiya’dan KYAMK Üniversitesi Girişimcilik hocalarından Ari Lindeman tarafından Sosyo-Drama ile girişimcilik eğitimi, 21. YY Girişimcilik Profili ve IT Tabanlı Girişimcilik Eğitimi sunumları gerçekleştirildi.

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif PARMAKSIZ proje hakkında yaptığı açıklamada; “Bizim bu proje ile bir amacımız vardı, oda girişimcilik eğitimlerinin sadece iş yer açmadan önce değil, liselerde üniversitelerde yüzeysel olarak değil, daha erkenden ama farklı bir şekilde öğretmek. Buna örnek bir model çıkarttı arkadaşlar. Umarım bu çıktılar ilgililerin tarafınca da dikkate alınır ve girişimci bir toplum olmaktan daha ziyade bilinçli bir girişimci toplum oluruz.” Diyerek projede emeği geçen bütün ortaklara teşekkürlerini iletti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam