reklam

Sarıkamış şehitleri için yürüdüler « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 14:48

Sarıkamış şehitleri için yürüdüler

Son Güncelleme :

08 Ocak 2017 - 9:38

reklam
Sarıkamış şehitleri için yürüdüler
reklam

Nevşehir,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`nce Sarıkamış Harekatı`nın 102,inci yılı etkinlikleri kapsamında  kar altında yürüyüş düzenlendi.Yürüyüşe katılanlara bera atkı.eldiven ve Türk bayrağı dağıtıldı.

Gençlik spor il müdürlüğü önünde,yaklaşık 300-kişilik grup, `Şehitler ölmez vatan bölünmez`ya Allah bismillah Allahuekber  diyene` sloganları attı. Sıfırın altında  bir derecede başlayan yürüyüşe, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Alay komutanı jandarma kıdemli Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay,Gençlik spor il müdürü Mustafa Ünlübay yanı sıra daire müdürleri  öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş  Şehitlik anıtı önünde sona erdi.

Burada konuşan Gençlik merkezi müdürü Arsan Dörtkol,bugün bu mekanda bu yürüyüşle gerçekleştirdiğimiz anma günü bundan yüz iki yıl önce “Sarıkamış Allahuekber Dağlarında şehit düşen ecdadımızın bizlere bıraktığı iz ve tefekkürün yeniden yaşatılmasıdır”dedi.

Dörtkol,1914-1915 yıllarında Osmanlı-Rus savaşında meydana gelen bu üzücü şahadet olayı umut ve niyaz ediyoruz ki Yüce Rabbimizin katında makbul olsun ve ayrıca bu güne kadar devam eden Hak ve Batılın yer yüzündeki mücadele ve savaşlarında Hak adına savaşıp canlarını feda edenlerin eriştiği yüksek şahadet makamına erişmiş olsun .Geçen yüz iki yıl vatan savunması için Çanakkale’de ,Balkanlar’da,Kafkasya’da ,Trablusgarp ta ve ve daha nice yerlerde şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi anarken Bu yüzyılda gerek kurtuluş Savaşında gerek Kore’de gerek Kore’de gerekse Kıbrıs ta şehir olan tüm ecdadımızda rahmet ve minnetle anıyoruz .

Aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatman ve onları hafızalarımızda sürekli diri tutmalıyız .Sarıkamış yüzyılın unutulmaması ve daima hayırlı ve dua ile anılması gereken bir kahramanlık vesikasıdır.

Başta Sarıkamış şehitlerini üstünde nefes aldığımız yaşadığımız bu vatan toprakları için can vermiş tüm şehitlerimizi ve özelikle de 15 Temmuz şehitlerini rahmetle  anıyoruz .

 

Tören sonrası Gençlik spor il müdürlüğü tarafından törene katılan vatandaşlara çorba ikram edildi .

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ .

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam