reklam
reklam

Pilotlardan biri verdiği ifadede, yaşadıklarını şöyle anlattı:’HAVA PATLADI’ « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 11:04

Pilotlardan biri verdiği ifadede, yaşadıklarını şöyle anlattı:’HAVA PATLADI’

Son Güncelleme :

14 Mart 2017 - 9:07

reklam
Pilotlardan biri verdiği ifadede, yaşadıklarını şöyle anlattı:’HAVA PATLADI’
reklam

Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı Sofular Köyü yakınlarında, hava koşullarının ani değişimi nedeniyle sert iniş yapan 3 sıcak hava balonunda yaralananların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Nevşehir Devlet Hastanesi ve özel hastanelerde tedaviye alınan yaralılardan 9’unun tedavilerinin tamamlandığı, bir süre kontrol altında tutulduktan sonra onların da taburcu edileceği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri sıcak hava balonlarının pilotlarının ifadesini aldı. Pilotlardan biri verdiği ifadede, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Göreme’den kalkış yaptığımız 07.00 sıralarında hava oldukça dingindi. Meterolojik verilere göre kalkış yaptıktan bir müddet sonra önce sulu kar yağışı ardından da ters rüzgar aldık. Balonlar kontrolümüz dışı sürüklendikten sonda Ürgüp İlçesi Sofular Köyü yakınlarında sert bir iniş yaptık. Herhangi bir pilotaj hatası olmamıştır. Biz bu duruma ‘Hava patlaması’ diyoruz. Hava patlayınca böyle bir olay yaşadık” dedi.

Bazı görgü tanıkları da 2 balonun da Göreme- Ürgüp istikametinden ters rüzgar nedeniyle Kayseri il sınırına sürüklendikten sonra normal iniş yaptığını ileri sürdü.

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam