reklam
reklam

NGC Başkanı Ekici: 23 Nisan Türk milletinin gurur günüdür « nevsehir haber

14 Temmuz 2024 - 17:23

NGC Başkanı Ekici: 23 Nisan Türk milletinin gurur günüdür

Son Güncelleme :

22 Nisan 2017 - 12:03

reklam
NGC Başkanı Ekici: 23 Nisan Türk milletinin gurur günüdür
reklam

NGC Başkanı Ekici: 23 Nisan Türk milletinin gurur günüdür

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, “Kurtuluş mücadelemizin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılış günü olan 23 Nisan tarihi Türk milletinin gurur günüdür” dedi.

NGC Başkanı Ekici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dönemin küresel güçlerinin paylaşmayı umdukları bir imparatorluktan, doğacak olan yeni Türk devletinin müjdesinin TBMM´nin kuruluşu ile tüm dünyaya duyurulduğunu ifade eden Ekici, “TBMM, yalnızca meşruiyetini ve iradesini milletten alan kurumsal bir yapı değil, aynı zamanda büyük Türk milletinin yaşama, var olma, bağımsızlık ve özgürlük coşkusunun temsil edildiği milli ruhun ifadesidir” dedi.

Ekici, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Türk milletinin asil geleceği, günümüz çocuklarının doğru görüşü ve o güçlü azmi ile büyük ve parlak olacaktır. Yurdun işgal altında olduğu, süngü ve silah tehdidinin sürdüğü bir dönemde kurulan bu meclis ile kahraman ecdadımız, milli birlik ve beraberliğin, müşterek mücadelenin ve ortak aklın silahtan ve savaştan da önemli olduğunu vurgulamıştır. Bu yöntem, benzer tehditleri yaşadığımız bugün de en çok ihtiyaç duyduğumuz mücadele şeklinin ipuçlarını vermektedir.

Bu bayram günü, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihi bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için kutlu bir şenliktir.

Büyük önder Atatürk´ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, çağdaş yorumuyla artık dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır.”

Ekici ayrıca, Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliklerinin de Nevşehir’de yapılmasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam