reklam
reklam

NEVŞEHİR’DEN EL BAB’DA GÖREV YAPAN ASKERLERE 100 MEKTUP GÖNDERİLDİ « nevsehir haber

15 Temmuz 2024 - 11:44

NEVŞEHİR’DEN EL BAB’DA GÖREV YAPAN ASKERLERE 100 MEKTUP GÖNDERİLDİ

Son Güncelleme :

03 Mart 2017 - 9:21

reklam
NEVŞEHİR’DEN EL BAB’DA GÖREV YAPAN ASKERLERE 100 MEKTUP GÖNDERİLDİ
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve Öğrencileri Suriye’nin El-Bab kentinde görev yapan Türk askerlerine moral vermek için yazdıkları mektupları posta ile gönderdi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç konuşmasında ; Burada Nevşehir HBV Üniversitesi sanat kulübünün öncülüğünde öğrencilerimizin El Bab’daki kahraman askerlerimize gönderecekleri mektupları göndermek için burada bulunmaktayız.Nevşehir Hacı Bektaş Veli öğrencileri El Bab’da bulunan yiğit askerlerimize ülkemizin güvenliği için savaşan askerlerimize moral olması, sizlerin yanındayız mesajını vermek adına böyle bir proje başlatıldı .Öncelikle Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi öğrencilerden ve daha sonrasında Nevşehir’de bulunan bazı okullardan ve Nevşehir halkının yoğun ilgisi oldu.El Bab’taki askerlere mektup yazılması istendi 100’lerce mektup geldi bu mektupların içlerinden 100 tanesi sanat kulübü tarafından değerlendirildi ve bugün burada basının katılımıyla sanat kulübünün katılımıyla öncelikle Ankara ya arkasından El -Baba gönderilmesini sağlayacağız.Bir mesajı da Türkiye ve  dünyaya vermek istiyoruz biz ne kadar El Bab’ta bulunmasak da biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak yüreğimizle,gönlümüzle,düşüncelerimizle oradaki askerlerimizin oradaki yiğitlerimizin ,komutanlarımızın ,kahramanlarımızın yanında olduğumuzu yürekten desteklediğimizi ve ülkemizin birlik beraberliği adına her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek haykırmak istiyoruz.Nevşehir HBV Üniversitesi rektörü olarak projeye başlatanlar arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum.Bu projeye destek olan herkesi tebrik etmek istiyorum.Biz Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi olarak her zaman için ülkemizin ilerlemesi ülkemizde birlik bütünlüğün sağlanması ülkemizin güvenliği adına yapılacak her şeyde hazır olduğumuz için dünyaya haykırmak istiyoruz.Biz El Bab’taki askerlerimizin yanındayız biz ülkemizin yanındayız ,biz ülkemizin birliği  ve baraberliği adına her şeyi  yapmaya hazırız diyerek  konuşmasına son verdi.

Askerlere gönderilen mektuptan bir tanesi okundu : Sevgili askerlerim sizler ne büyük insanlarmışsınız yılmadan usanmadan orada büyük bir savaş veriyorsunuz.Sadece terörle örgütlerine değil tüm kötü niyetlere karşı savaş veriyorsunuz.Onların hayret etikleri anlayamayacakları bir şey var oda bizim iman dolu göğsümüz var.Sizler orada sadece topla tüfekle değil kalbinizdeki vatan aşkıyla savaş veriyorsunuz.Tanıdıklarımızdan ne hikayeler duyuyoruz sizlerin hakkında insanlar hayret ediyor rabbim sizleri koruyor Allah’ın adaleti çok güzel  işliyor sakın endişe etmeyin.Bizlerde burada sizlerin topla tüfekle verdiğiniz savaşı kalemle veriyoruz.Allah bizi bu yolda muzaffer eylesin.Her babayiğit’in yapabileceği iş değil sizinki düşmanlar size imrenerek kıskançlık ve korkuyla bakıyorlar.Onlar 1071’den beri geliyorlar gelmeyede devam edecekler.İstedikleri teknolojiyi bulsunlar,kullansınlar iman dolu bir bedene zihniyete hangi silah işler Allah yar ve yardımcınız olsun Allah’a emanet olun.

El Bab’taki Türk askerlere Mektup gönderme etkinliğine Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç,Üniversite Sağlık Genel Kültür Başkanı Yusuf Akandere ve müdürleri Erdal Taşkın,Ümit Eğribaş ,Nevşehir PTT işletme ve teknik birimler müdürü Osman Gün ve Nevşehir HBV üniversitesi Öğrencileri katıldı.

 

Nevşehir Trend Haber

 

 

 

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam