reklam

Nevşehir’de 6 Bin Suriyeli Dilenci Osmaniye’ye gönderildi « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 16:05

Nevşehir’de 6 Bin Suriyeli Dilenci Osmaniye’ye gönderildi

Son Güncelleme :

12 Ocak 2017 - 9:23

reklam
Nevşehir’de 6 Bin Suriyeli Dilenci Osmaniye’ye gönderildi
reklam

Suriye’deki iç savaş nedeniyle ülkelerini terk ederek ülkemize yerleşen, Nevşehir’de sayıları 6 bine ulaşanlar arasından dilenciliği adeta bir gelenek haline getiren aileler saptandı, bu aileler Osmaniye ilindeki barınma merkezine gönderildi.

Nevşehir kamuoyunda da bir dönem rahatsızlığa neden olan, ana cadde üzerinde küçük yaştaki çocukların mendil satarak, dilenerek kamuoyu vicdanını yaraladığı görüntülerin yaşandığı ilimizde artık bu görüntüler bugünlerde yaşanmıyor.

Edinilen bilgiye göre Göç idaresi il müdürlüğü, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması ile özellikle bu kişilerin belirlenmesi için sivil zabıta uygulamasına gidildi.

Sivil zabıta memurları tarafından çocuklarını dilendiren ailelerin belirlenmesinin ardından bu aileler ilgili makamlarla iletişime geçilerek Nevşehir’den Osmaniye ilindeki barınma merkezine gönderildi. Söz konusu ailelerin toplam 43 kişiden oluştuğu bildirildi.

Nevşehir’de bir dönem kamuoyu vicdanını ciddi manada yaralayan bu tür hadiselerin tekrar yaşanmaması için ise gerekli önlemlerin alınmaya devam edildiği belirtiliyor.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam