reklam
reklam

NEVŞEHİR VATAN ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ DERNEĞİ 3. GENEL KURULUNU YAPTI « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 11:58

NEVŞEHİR VATAN ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ DERNEĞİ 3. GENEL KURULUNU YAPTI

Son Güncelleme :

15 Nisan 2017 - 11:31

reklam
NEVŞEHİR VATAN ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ DERNEĞİ 3. GENEL KURULUNU YAPTI
reklam

NEVŞEHİR VATAN ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ DERNEĞİ 3. GENEL KURULUNU YAPTI
BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER ‘TÜRK ANASINDAN BAŞKA OĞLUNUN TABUTUNA SARILIP ‘VATAN SAĞOLSUN’ DİYEBİLEN BAŞKA BİR MİLLETİN ANASI YOK”


Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Kurul’da başkanlığa Ramazan Çiftçi yeniden seçildi.
Nevşehir Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleştirilen Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı ,tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Hafız Mahmut Sami Kemikkıran’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden genel kurulun açılışında konuşan Nevşehir Vatan Şehitleri Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, şehitlerin bu vatan ve bu büyük Türk Milleti için canlarını verdiğine işaret etti. Aziz Türk Milletinin ekmeğini yiyip suyunu içen insanlıktan nasibini alamamışların bu cennet vatanı bölüp parçalamak için ellerinden gelen her türlü mücadeleyi ortaya koyduğuna vurgu yapan Çiftçi : “Tarihi altın zaferlerle dolu bu şerefli Türk Milleti ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hainlere asla fırsat vermeyecektir. Özellikle son yıllarda terörle mücadelede önemli başarılar kazanılmaktadır. Bizler terörle mücadele sonuna kadar sürdürülmesini istiyoruz. Yine bizler bu uğurda şehit ve gazi vermeye hazırız.” Dedi. Çiftçi, dernek olarak şehit aileleri ve gazilerinin her an yanlarında olduklarını dile getirerek, derneğin yaptığı çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı.
BU VATANA BEDEL ÖDEDİNİZ
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de, bu vatan için kendisinin en kıymetli si olan canlarını hiç çekinmeden veren şehitlerin ve yine bu uğurda uzuvlarını veren gazilerin bedel ödeyenlerden olduklarını ifade etti. Ünver : “ Hayatta her şeyin bir bedeli var. Vatan sevgisinin ve vatan aşkının da bir bedeli var. Şehitlerimiz vatanlarına olan sevgi ve aşklarının bedellerini kanlarıyla canlarıyla ödediler. Aynı şekilde gazi olan kardeşlerimiz de en kıymetli organlarını bu uğurda hiç çekinmeden verdiler. “ dedi.
Bölücülere karşı sürdürülen mücadelede kahraman Mehmetçikler, kahraman polis memurları ve korucular kadar Türk Analarının, babaların ve dedelerin de vakarlı duruşlarıyla da tüm dünyaya örnek olduklarını anlatan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver daha sonra şöyle konuştu: “ Ateş düştüğü yeri yakar. Çünkü ucunda acı vardı, vatan toprağı vardı, dualı bedel ödenerek akıtılan kandan renginin oluştuğu bayrak var. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir anne oğlunun tabutuna sarılarak ‘ Vatan Sağ olsun’ diyemez. Yine , bu vatan için yitirdiği kınalı kuzusundan sonra şehit düşen torununun başında nöbet tutan askerin gözyaşını silerek ‘ Sakın ağlama polis kardeşim. Bu vatan ve bu millet için değil bir torun, bin torun feda olsun’ diyebilen bir dede, hiçbir dünya toplumunda yoktur. Onun için bu millet şanlıdır ve şereflidir. Şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerin yanı sıra gazi kardeşlerimiz ve ailelerinin her zaman yanındayız. “ dedi.
BU VATAN SİZİN OLSUN DİYE BEDEL ÖDEDİLER
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de, şehit yakınlarının ve gazilerle gazi yakınlarının her zaman için emirlerinde olacaklarını belirtti. Göktürk şöyle konuştu. “ Biz sizin her zaman emrinizdeyiz. Böyle olmayı da gücümüz yettiği nispette sürdüreceğiz. Sizler bedel ödediniz. Başımız dik hiçbir zaman bu memlekete bedel ödemenin verdiği gururla hiçbir zaman mahcup değilsiniz. Her zaman bu vatanın sahibisiniz. Anneler, sizin evlatlarınız bu vatan sizin olsun diye bedel ödedi. Yavrular, sizin babalarınız bu vatan sizin vatanınız olsun, ezan dinmesin bayrak inmesin diye bedel ödedi. Değerli şehit eşleri , yine aynı şekilde eşleriniz en çok sevdiklerinden vazgeçerek canlarını vererek bedel ödediler. Niye ? Çünkü Bu vatan sizin olsun, bu bayrak hiç inmesin ezan dinmesin diye.”
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’de Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve son 15 Temmuz’da bu vatan için canlarını bu vatana veren şehitlerin ve gazilerin asla unutulmayacağını belirtti. Açıkgöz : “ Bugüne kadar kahramanlık destanlarını yazarak bu vatan ve bu millet için kanlarını veren canlarını vererek şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’ dan rahmet, gazilerimize bereketli ömürler diliyorum. Bu aziz toprakların gerçek sahibi bu millettir. Milletimiz gerçek sahibi olduğu bu ülkeye sürekli sahip çıkacaktır. Ve bu aziz Millet 2023 ve 2071 hedeflerini canı pahasına da olsa ortaya koyacak güç ve inanç içerisindedir.” dedi.
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ da, şehit ve gazilerin karşı karşıya kaldığı sorunların çözümünün kendisi açısından onur, şeref ve gurur kaynağı olacağını kaydetti.
ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERİMİZİN DERTLERİ İLE DERTLENİYORUZ
Şehit yakınları ve gazilerin dertleri ile dertlenmek için ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyduklarını aktaran Aktaş , Valilik görevindeki en zor görevi, oğullarını bu vatan ve bu millet için veren Kemal amca ve Elmas Teyze’ye bu acı haberi verirken yaşadığını söyledi. Aktaş “ Kendimden bir parça kopmuşçasına bu acılı haberi verdim. Benim için valilik görevimdeki en zor görev kesinlikle bu olmuştur. Tüm içtenliğimle ifade ediyorum ki bu haberi verme görevi Nevşehir şehrini yönetmekten çok zordu. Ancak gerek Kemal Amca ve Elmas teyzenin dik duruşları beni oldukça etkiledi. “dedi.
Genel kurula katılan protokol mensupları ile şehit yakınları ,gaziler ve gazi yakınları ellerindeki Türk bayrakları ile daha sonra fotoğraf çektirdiler.
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver , Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda şehit yakını ve gazi ve gazi yakınının katıldığı Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında, yapılan seçimde başkanlığa Ramazan Çiftçi yeniden seçildi.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam