reklam
reklam

NEVŞEHİR VALİLİĞİ’NDEN HALEP’E YARDIMLAR DEVAM EDİYOR… « nevsehir haber

23 Temmuz 2024 - 07:38

NEVŞEHİR VALİLİĞİ’NDEN HALEP’E YARDIMLAR DEVAM EDİYOR…

Son Güncelleme :

04 Ocak 2017 - 10:04

reklam
NEVŞEHİR VALİLİĞİ’NDEN HALEP’E YARDIMLAR DEVAM EDİYOR…
reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nca başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” ve Nevşehir Valiliğince başlatılan “Haydi Nevşehir İnsanlık Ölmesin” kampanyaları çerçevesinde, 22 Aralık 2016 Perşembe günü Nevşehir’den Halep’e 11 TIR, 26.12.2016 Pazartesi günü 3 TIR gönderilmişti. 03.01.2017 Salı günü ikindi namazı sonrası 6 TIR daha düzenlenen törenle yola çıkartıldı.
Nevşehir Valiliği, İl Müftülüğü ve Avanos İlçe Müftülüğü Din Gönüllüleri ile STK mensupları öncülüğünde hayırseverlerden toplanan 2 TIR Un, 2 TIR Patates, 1 TIR Kuru bakliyat ve 1 TIR da bisküvi, çikolata, çocuk bezi, meyve suyu vb. yardım malzemelerinin yola çıkartılması nedeniyle tören düzenlendi.
Nevşehir Ticaret Borsa Kavşağı önünde düzenlenen uğurlama törenine Vali Yardımcısı Hasan Kayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Demirdöken, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ahmet Avlanmaz, İHH. Nevşehir Başkanı Baki Öncel, daire müdürleri, hayırseverler ve vatandaşlar katıldı.
Nevşehir Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir; “Valiliğimizin öncülüğünde başlatmış olduğumuz kampanya çerçevesinde bugün inşallah 6 TIR daha uğurluyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
İmam-Hatip Mehmet Karaşahin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Vali Yardımcısı Hasan Kayhan; “Valiliğimizin yardımları kampanyası çerçevesinde “Halep’te İnsanlık Ölmesin” adı altında yaptığımız yardımların bugün 3. Konvoyunu gönderiyoruz ve bunun bahtiyarlığı, memnuniyeti ve mutluluğu içerisindeyiz.
Bu yardım kampanyası sizin ilginizle, desteğinizle çoğalıyor ve büyüyor. Hepinizden Allah razı olsun. Bu artarak devam eden desteğinizin devamını diliyor, konvoyumuzun kazasız belasız hedefine ulaşmasını temenni ediyorum. Oradaki kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun” dedi.
İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Bizlere zenginlik verdin, varlık verdin, imkân verdin, fırsat verdin sana hamdolsun ya rabbi. Verdiğin bu nimetlerin bir kısmanı senin mâdur ve mazlum kullarınla paylaşma şuurunu nasip eyledin, sana hamdolsun ya rabbi. Şu hayır kervanını tekrar doldurmayı ve tekrar göndermeyi nasip eyledin, kazasız belasız hedefine ulaşmayı da nasip eyle ya rabbi” diyerek ettiği duanın ardından yardım TIR’ları Halep’e gitmek üzere Cilvegöz Sınır Kapısı’na doğru yola çıktı.
Avanos ilçesi Din görevlileri Mustafa Karabilen, İdris Güneç, Rüştü Kıvanç, Ali Güler ve Recep Özbek rehberlik etmek ve gıda maddelerini bizzat teslim etmek üzere gönüllü olarak TIR’lara refakat etmek üzere yola çıktıla

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam