reklam
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın Teşekkür Mesajı « nevsehir haber

22 Temmuz 2024 - 10:30

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın Teşekkür Mesajı

Son Güncelleme :

15 Mart 2017 - 15:15

reklam
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın Teşekkür Mesajı
reklam

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin Kıymetli Öğretim Üyeleri, Sevgili Meslektaşlarım;

Yüksek Öğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasında yer alarak sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühleri ve onayları ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne rektör olarak atanmış bulunmaktayım. Bilvesile güvenlerine mazhar olduğum değerli YÖK üyeleri ve Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunarım.

15 Temmuz hain darbe girişimi ile akamete uğramış olsa da 2016 yazında üniversitemizde süren rektör adayı belirleme seçimlerinde aday olmuş, Hacı Bektaş Veli Üniversitemizin değerli öğretim üyeleri ile yaptığım görüşmelerde, ortaya koyduğum üniversite vizyonunun ekseriyetle kabul gördüğü, şahsıma karşı olan alakanın ise olumlu olduğu  izlenimini edinmiştim.

Kadim bir geçmişe sahip Kapadokya bölgesinin kalbi konumundaki Nevşehir’de, hususiyetleri bakımından yüksek gelişme potansiyeline sahip, genç ve dinamik bir üniversitede rektör olarak hizmet edecek olmaktan büyük onur duymaktayım. Bir sosyal bilimci olarak ülke gerçekleri doğrultusunda, bulunduğu kent ile bütünleşmiş, bilim üreten, yüksek kalitede eğitim veren, gençlerimizi bilgi ile donatırken onlara araştırma geliştirme ruhu aşılayan, ürettiği katma değeri Nevşehir ile paylaşan bir eğitim kurumu inşa etmeyi hedeflemekteyim.

Yönetimde adalet ve liyakat ilkelerine bağlı kalarak, üniversitemizi tüm birimleriyle uyumlu çalışan bir kurum haline getirmek, akademik anlamda ise ulusal ve uluslararası platformlarda başarı elde etmek ve bu başarıyı sürdürülebilir kılmak da başlıca hedeflerim arasında olacaktır.

Çalışma arkadaşlarımla beraber Akademik faaliyetlerde huzurlu hissetmenin, bilime yoğunlaşırken kurumun maddi ve manevi desteğini yanında bilmenin ne denli önemli olduğunun bilinciyle, değerli bilim insanlarımızın şartlarını iyileştirmeyi, öğrencilerimize ise mümkün olan en kaliteli eğitim ortamını sağlamayı şiar edineceğiz.

Görevi devralırken üniversitemizi kurulduğu günden itibaren bugünlere getiren, yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi siz değerli meslektaşlarım ile birlikte, çalışarak, üreterek, karşılıklı uyum, sevgi ve saygı çerçevesinde yürüteceğimize olan inancımı  sizlerle paylaşmak isterim.

Yine seçim sürecinde bendenizi büyük bir alicenaplık, misafirperverlikle karşılayıp, bağrına basan Nevşehir halkına, sivil toplum örgütlerine ve kentimizin kanaat önderlerine de verdikleri büyük manevi destekten dolayı şükranlarımı sunarım.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam