reklam

NEVŞEHİR BELEDİYESİ KAR MÜCADELESİNDE « nevsehir haber

24 Mart 2023 - 12:28

NEVŞEHİR BELEDİYESİ KAR MÜCADELESİNDE

Son Güncelleme :

31 Aralık 2016 - 10:48

reklam
NEVŞEHİR BELEDİYESİ KAR MÜCADELESİNDE
reklam

Nevşehir’de etkili olan kar yağışı ile birlikte şehir merkezindeki bazı ağaçların dallarını koparttı. Nevşehir Belediyesi ekipleri, kepçe yardımıyla ağaçların dallarında biriken kar kütlelerini de temizledi.

Nevşehir’de dün akşam saatlerinden itibaren aralıksız sabah saatlerine kadar yağan kar nedeniyle Nevşehir Belediyesi ana arterler başta olmak üzere, şehrin farklı merkezlerinde trafiğin rahat bir şekilde sağlanması amacıyla kar temizleme çalışması yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğünün koordineli bir şekilde yürüttüğü kar temizleme çalışmaları, kaldırımlarda da yürütüldü. Bu arada yollarda buzlanmaya karşı da tuzlama yapıldı.

Nevşehir Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan ölçümlerde şehir merkezinde kar kalınlığı 23 cm. olarak ölçülürken, son 24 saat içerisinde metrekareye düşen yağış miktarı da 23 kilogram olarak belirlendi.

AĞAÇLARIN DALLARI KIRILDI

Aralıksız devam eden yoğun kar yağışı, şehir merkezinde yol kenarlarındaki çeşitli türdeki ağaçların kırılmasına neden oldu. Kar ağırlığını taşıyamayan bazı ağaçların dalları kırılırken, Nevşehir Belediyesi ekipleri de ağaçların dallarındaki kar birikintilerini de kepçeler yardımıyla temizlediler.

KARDAN AĞAÇLAR TAÇ ÖRDÜ

Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan yoğun kar yağışı, şehir merkezinde değişik görüntüleri de ortaya çıkardı. Belediye Caddesi’ndeki Akasya ağaçlarının dalları ile kar, taç oluşturmuşçasına bir görüntüyü meydana çıkarttı.

KAR ÇOCUKLARA YARADI

Kar yağışı şehir merkezinde en çok çocukları sevindirdi. Çocuklar kar üzerinde arkadaşları ile kayarak gönüllerince eğlendiler.

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam