reklam

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER : ‘ÇANAKKALE RUHUNU YÜREĞİMİZDE YAŞATIYORUZ” « nevsehir haber

26 Mart 2023 - 18:14

NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER : ‘ÇANAKKALE RUHUNU YÜREĞİMİZDE YAŞATIYORUZ”

Son Güncelleme :

17 Mart 2017 - 6:44

reklam
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER : ‘ÇANAKKALE RUHUNU YÜREĞİMİZDE YAŞATIYORUZ”
reklam

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 15 Temmuz’da büyük Türk Milleti tarafından verilen 2. Büyük Kurtuluş Savaşı’nın , Çanakkale ruhunun halen yüreklerde yaşatıldığının çok açık bir göstergesi olduğunu belirtti. Ünver, Türk Milletinin zafer ile taçlandırdığı en büyük zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferinin, tüm dünya azim ve kararlılığını bir kez daha göstermesi açısından oldukça anlamlı olduğuna vurgu yaptı.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 102. yılı kutlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü kutlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında, Çanakkale Boğazı’nı ve sonrasında da Anadolu’yu bir baştan bir uca kuşatarak sıcak ülkelere inme emellerine kavuşmak isteyen çok uluslu güçlerin, dönemin en modern savaş araç ve gereçlerini kullanarak Osmanlı İmparatorluğu karşısında tarih sahnesinde nasıl bir hezimete uğradığını ortaya koyması açısından Çanakkale Zaferi’nin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, tarih sahnesinde hiçbir ülkenin boyunduruğu altında yaşamamayı temel karakteri olarak değerlendiren Türk Milleti’nin 18 Mart 1915 tarihinde büyük bir zafere imza attığını kaydetti.
Ünver mesajında daha sonra şunları dile getirdi, “ Büyük Türk Milleti, inancı, azmi ve savaş tecrübesi ile kendilerinin dünyanın en büyük ordusuna sahip olduğunu iddia eden çok uluslu güçlere Çanakkale Deniz ve Kara savaşlarında büyük dersler vermiştir. Türk Milletinin dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazdırdığı Çanakkale Zaferi , Türk Milletinin savaşta bile tüm insani değerleri yansıtan özelliğinin bir kez daha ortaya konulması bakımından da büyük bir önem ve değer taşımaktadır. Aziz Milletimiz, yüreğindeki Çanakkale ruhundan aldığı güçle ile asker kılığına girmiş darbeci hainlere karşı 2. bir Kurtuluş mücadelesini 16 Temmuz’da vermiştir. Aziz milletimizin yüreğindeki Çanakkale ruhu da asla sönmeyecek ve ülkemizin gelişme ve kalkınma yolunda da en temel dayanağı da bu ruh olacaktır. Hasta adam dedikleri bir milletin Kurtuluş Savaşı meşalesinin de yakılmasında etkili olan Çanakkale Zaferi , nedeniyle bizlere vatan topraklarını canları ve kanları pahasına bizlere bırakan tüm şehitlerimizi böylesine anlamlı bir günde şükran ve minnetle anıyorum.”

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam