reklam

Kim ne derse desin, bu işler gönül işi  « nevsehir haber

22 Mart 2023 - 03:40

Kim ne derse desin, bu işler gönül işi 

Son Güncelleme :

15 Aralık 2016 - 11:38

reklam
Kim ne derse desin, bu işler gönül işi 
reklam
        Nevşehir’de son yıllarda STK’ların birlikteliği dikkat çekiyor. Öyle ki, Nevşehir’in, Nevşehirlinin sahip çıkamadığı değerlere Sivil Toplum Kuruluşları sahip çıkıyor. O STK’ların öncüleri ise İHH ve Memur-Sen.
Makamlarını, mevkilerini, kaç para kazandıklarını bir yere bırakın Nevşehir’de bir çok siyasetçinin, bürokratın yapamadığını yapan, STK’ların ağabeyliğini yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir ile İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel, “Aslında bu işler gönül işi” dedirtiyor adeta.
Suriye’ye, Irak’a ya da mazlumların bulunduğu herhangi bir ülkeye Nevşehir’den gönderilecek yardımlarda, düzenlenen kampanyalarda hep o iki ismin öncülük yaptığını görmek mümkün. Hem Özdemir hem de Öncel belki bundan birkaç yıl sonra mevcut görevlerinden uzaklaşacaklar ancak ileri de Nevşehir’de bu görevi üstlenecek isimlere de samimi, yürekten bir örnek teşkil ediyorlar.
Ne diyelim Özdemir’lerin, Öncel’lerin ve benzerlerinin sayısının daha da arttığı bir Nevşehir daha yardımsever, ülkenin, Nevşehir’in değerlerine sımsıkı sarılan bir Nevşehir olur umarız.
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam