reklam
reklam

KIBATEK 42.Uluslararası Edebiyat Şöleni Ortahisar’da yapılacak « nevsehir haber

16 Temmuz 2024 - 12:15

KIBATEK 42.Uluslararası Edebiyat Şöleni Ortahisar’da yapılacak

Son Güncelleme :

08 Mart 2017 - 12:29

reklam
KIBATEK 42.Uluslararası Edebiyat Şöleni Ortahisar’da yapılacak
reklam

NEVŞEHİR’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Beldesinde düzenlenecek uluslararası Edebiyat şölenine 30 civarında yazar, akademisyen ve şairler katılacak. 

Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, “Kıbrıs, Balkanlar, Avrasya, Türk edebiyatları kurumu kısaca KIBATEK, ile belediyemizin yapacağı ortak çalışma konusunda basın mensuplarını bilgilendirmektir. Son zamanlarda uluslar arasında bir, birlerini tanıma konusunda bazı sıkıntılar görülmektedir. Bu tür olumsuzlukların karşılıklı iyi niyet ve bir, birilerini yakından tanımayla düzeleceğine inanıyoruz. 14 Ülke temsilcileri ile bir araya gelerek ülkelerin birbirini daha iyi tanımasına aralarındaki dostluğu ve kültürel bağları pekiştireceğine ve bölgemiz Kapadokya Turizmine katkı sağlayacağına inandığımız 42.ci KIBATEK,ve edebiyat şölenini 29 Haziran  2 Temmuz tarihleri arasında Ortahisar’da düzenleneceğini “belirtti.
KIBATEK Derneğinin Başkan yardımcısı Leyla ışık ise” Her yıl yurt içi ve dışından düzenlediğimiz etkinlikler bu yıl Uluslar arası edebiyat şölenini 42.’sini Ortahisar’da düzenleyeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda Hollanda, Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti,Romanya,Mekadonya,Kosava,Azerbeycan,Macaristan,Avusturalya,Almanya,Ürdün,bosna-Hersek,Ukranya Moldova,Kırgızistan,Gürcistan,İtalya ve Bulgaristan’da KIBATEK Uluslar arası edebiyat şölenlerimizi gerçekleştirdik. Bu yıl 30 civarında şair, yazar, Akademisyen, çevirmen ve yayıncı katılacağını belirten Işık,Bu yıl etkinliğimizin ana teması milletleri birbirine dostane yaklaşımla kaynaştırmak, bununla birlikte tarihiyle kültürüyle ve doğal güzellikleriyle Kapadokya’yı Orahisar’ı tanıtmak. Son zamanlardaki insanların birbirinden uzaklaştığı dünyamızda, yabancılaşmayı olabildiğince  dostluk ve kardeşliğin öne çıkarmak, temel gayemizdir ”dedi.
FOTOLU
reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam